Zbulohet oferta milionëshe e Lester Sitit për Muriqin

Lester Siti po zhvillon një sezon të shkëlqyeshëm në Premierligë, teksa pas 16 xhirove mban pozitën e dytë në renditje, menjëherë pas Liverpullit. Kjo ka bërë që apetitet e klubit të shtohen edhe më shumë, teksa po mendojnë përforcimin e skuadrës. Drejtuesit e Lesterit dëshirojnë që në rradhët e tyre

‘Dhelprat’ e nisën me këmbë të mbarë vitin 2019-të (VIDEO)

Skuadra e Lester Sitit e ka nisur me këmbë të mbarë vitin 2019-të, pasi në ndeshjen e parë të javës së 21-të në Premierligë, me rezultatin minimal 1:0 si mysafir mundi Evertonin, njofton ‘infOSport.mk’. GOLIN E XHEJMI VARDI NDAJ EVERTONIT, NDIQENI KËTU. Golin e vetëm për ‘dhelprat’ në këtë ndeshje e realizoi Xhejmi Vardi

Kush ishte miliarderi tajlandez që e bëri Lesterin të jetë një klub i madh dhe të shpallet kampion në Angli?

Mediat angleze tashmë kanë konfirmuar lajmin për vdekjen e pronarit të klubit të Lester Sitit, Viçai Srivaddhanaprabhas, i cili rezultoi të jetë pjesë e aksidentit të tmerrshëm të rrëzimit të helikopterit gjatë ditës së shtunë, vetëm një ora pas përfundimit të ndeshjes, që skuadra e tij e zhvilloi përballë Uest