Murati: Të përfitojmë nga avantazhi prej 8 pikëve që kemi

Mbrojtësi i djathtë i Shkëndijës, Mevlan Murati pretendon që skuadra e tij të përfitojë nga avantazhi prej 8 pikëve në krye të tabelës në LPFM pavarësisht barazimit të së dielës në transfertën ndaj Makedonija Gj.P.. “Kuqezinjtë” nga Tetova nuk arritën të materializojnë me tre pikë dominimin, por gjithsesi ruajtën distancën me

Makedonija GJ.P nesër ndaj Bellasicës pa sulmuesin e saj kryesor

Makedonija GJ.P të mërkurën në Strumicë do të zhvillojë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë kundër Bellasicës, njofton “infOSport.mk”. Atmosfera në taborin e skuadrës shkupjane është shumë pozitive, pas barazimit në fundjavë kundër Shkëndijës, mirëpo lajm jo i mirë është mungesa e goleadorit të skuadrës, Hristijan Kirovski (i

Bozhinovski: Në Strumicë vetëm për rezultat pozitiv

Pas barazimit me Shkëndijën të dielën në Shkup, vetëbesimi në mesin e futbollistëve të Makedonija GJ.P është ritur në maksimum, ndërsa e gjithë kjo jep shpresa se skuadra “verdhekuq” nga Shkupi mund të arrijë një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës kundër Bellasicës në transfertë. Kështu së

Nesër Shkëndija miqësore me Gostivarin

Shkëndija e Tetovës sërish do të shfrytëzojë ditën e mërkurë për një ndeshje miqësore. Kështu ka vendosur stafi teknik, që këtë rradhë kanë caktuar një miqësore me ekipin e Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e vendit të mërkurën e kaluar në Reçicë zhvilloi një miqësore me Goblenin, ndërsa për të mbajtur

E mërkura e rezervuar për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës

Pas ndeshjeve të javës së 20-të që në program ishin të dielën, të mërkurën në futbollin vendor do të zë vend ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, ku mejdanin në Strumicë do të ndajnë Bellasica dhe Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat nuk kanë shijuar aromën e

Shaqiri flet për karrierën e tij, ja ku mendon ta përfundojë!

Ylli shqiptarë i Liverpullit, Xherdan Shaqiri, është duke e shijuar karrierën e tij në Premierligë. Në një intervistë për të përditshmen gjermane “Sport1”, ai zbuloi se dëshiron të kthehet te klubi i tij i fëmijërisë, Bazel, kur të jetë në fund të karrierës. Mirëpo, Shaqiri nuk e ka përjashtuar mundësinë për të

Napoli kompleton dy transferime, që të dy portierë për sezonin e ardhshëm

Napoli i Karlo Ançelotit ka kompletuar dy transferime për sezonin e ri. Skuadra “napolitane” ka arritur edhe zyrtarisht marrëveshje me dyshen e Udinezes, Aleks Meret dhe Orestis Karnezis. Të dy futbollistët ishin në huazim te “napolitanët” deri në fund të sezonit, ndërsa këta të fundit e arritën marrëveshjen permanente. Aleks Meret dhe

Gjithsej të etiketuara