Shaqiri ishte afër Romës, ja çfarë bllokoi marrëveshjen

Futbollisti shqiptarë, Xherdan Shaqiri, ishte shumë afër kalimit te Roma gjatë këtij afati kalimtarë të janarit. Një gjë të tillë bëri të ditur Gianluca Di Marzio në emisionin e tij, duke zbuluar edhe disa detaje të tjera interesante.

Roma kishte kërkuar shërbimet e Shaqirit në formë huazimi për gjashtë muaj, mirëpo një gjë e tillë kishte ndodhur para se Roma dhe Interi të dakordoheshin për shkëmbimin Spinacola-Politano, që erdhi si pasojë e dëmtimit të Nikolo Zaniolos.

Kësisoj Xherdan Shaqiri me shumë gjasa do ta vazhdojë qëndrimin e tij në Premierligën angleze me skuadrën e Liverpullit, së paku deri në fund të sezonit.

Shaqiri pjesë e kampionëve të Botës dhe Europës është nga vera e vitit 2018-të.

Leave a Reply