Biletat nga ndeshja Maqedoni-Kosovë dalin në faqen ër shitblerje, “Merrjep”!

Kosova me datë 26 mars do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj kundër Maqedonisë së Veriut, në kuadër të gjysmëfinales të Ligës së Kombeve për të siguruar më pas një përballje me fituesin nga ndeshja, Gjeorgji-Bjellorusi. Prandaj, përkundër kërkesave shumë të mëdha, blerja e biletave të kësaj

Dy “kuqezi” vlejnë sa gjithë kundërshtarët e Shqipërisë në Ligën e Kombeve!

Kombëtarja e Shqipërisë tashmë ka njohur kundërshtarët e saj në Ligën e Kombeve, me të cilët do të masë forcat duke nisur që nga shtatori i ardhshëm. Shorti rezervoi një grup të lehtë për “kuqezinjtë” e Edi Rejës, ku kundërshtarët nuk trembin me emra dhe kuqezinjtë shihen si favoritë për ta

Gentiana Roçi protagoniste absolute në debaklin e femrave të vendit ndaj Serbisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll në konkurrencë të femrave ka pësuar debakël në transfertën në Lazarevac, teksa u mund 8:1 nga Serbia në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Te përfaqësuesja e Maqedonisë protagoniste absolute doli të jetë futbollistja shqiptare, njëherit kapitene e skuadrës, Gentiana

Koronavirusi, UEFA “përjashton” arbitrat italian

Koronavirusi është tema aktuale në gjithë Botën, ndërsa në Itali ka përfshi edhe sportin. Kjo bëri që shumë ndeshje futbollistike të pezullohen ndërsa shumë ndeshje u zhvilluan pa tifozë. Fundjava do të zhvillohet e plotë, por rreziku i infektimit dhe përhapja e virusit është gjithmonë prezent. Kjo situatë e krijuar ka detyruar

Ronaldinjo lirohet me kusht, para se të dalë i’a plotësoi dëshirën policit tifoz

Dita e djeshme nuk ishte aspak pozitive për brazilianin, Ronaldinjo. Legjenda braziliane fluturoi drejt Paraguait për disa punë personale, por autoritetet vendase e arrestuan për shkak se udhëtonte me një pasaportë false. Sot ka ardhur edhe lirimi i tij dhe ylli latin është rikthyer në hotelin e tij në Asuncion, kryeqytetin

Godin drejt largimit, Konte gjen pasuesin e tij te Torino!

Drejtuesit e Interit kanë filluar të mendojë që tani për merkaton e verës, derisa si synim kryesor kanë përforcimin e repartit të mbrojtjes. Diego Godin pritet që të largohet nga “Xhuzepe Meaca” në fund të sezonit, ndërsa “zikaltërit” që tani kanë piketuar pasuesin e tij. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Torinos, Armando

Aksident tragjik në Guinea, humbin jetën 9 futbollistë, përfshirë edhe vëllain e yllit të Liverpulit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në shtetin afrikan të Guineas. Një autobus një skuadër të tërë futbolli, përfshirë edhe pjesëtarë të stafit teknik ka humbur kontrollin dhe është përplasur me shpejtësi të madhe me një pemë, duke shkaktuar vdekjen e 9 personave dhe plagosjen e 18 të tjerëve. E gjithë

Gjithsej të etiketuara

Kumbulla zëvendëson Shkriniar te Interi!

Mançester Siti pavarësisht dënimit nga UEFA, po vazhdon punën për të ndërtuar një skuadër perfekte, për të qenë sa më afër fitimit të Ligës së Kampionëve, që është trofeu i vetëm që i mungon skuadrës së Guardiolas gjatë dekadës së fundit. Mbrojtja është reparti me më shumë probleme këtë sezon, ndërsa

Tare pranë akordit me bomberin shqiptar, gati të harxhojë 20 mln euro

Imobile dhe Kaisedo duken të pamjaftueshëm për sulmin e Lacios, skuadër kjo që po përjeton një moment fantastik nga i cili nuk duan të zgjohen. E nëse tentativat e janarit dështuan për të afruar një sulmues klasik, drejtuesit “lacial” po përgatisin terrenin për merkaton e verës. Kampionati duhet të mbyllet me