Liverpulli te Napoli gjen partnerin e Van Dijk në mbrojtje

Liverpulli i është bashkuar garës për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali. Qendërmbrojtësi senegalez ka paralajmëruar largimin nga Napoli pas përfundimit të sezonit aktual, pasi skuadra nga “San Paolo” me shumë gjasë do të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve. 28-vjeçari është duke u kërkuar nga skuadra të mëdha evropiane, përfshirë këtu

Messi ka kërkuar që super sulmuesi i Liverpullit të transferohet te Barcelona!

Mediat britanike raportojnë se Lionel Messi i ka kërkuar Sadio Manes të transferohet tek Barcelona, ndërsa një gjë të tillë ua ka kërkuar edhe drejtuesve të skuadrës “katalunase”. Me Luis Suarezin e dëmtuar dhe në moshë, si dhe me Kutinjon jashtë forme, Barcelonës i nevojitet patjetër një sulmues si Mane. Senegalezi po

Gladbahu merr vendimin e vitit, ja çfarë marrëveshje arrinë me tifozët e saj!

Bundesliga gjermane është në mesin e ligave që po mendon rikthimin për të vazhduar sezonin 2019/2020. Nëse do të ndodhte një gjë e tillë, atëherë ndeshjet me siguri do të zhvilloheshin pa tifozë, kjo për shkak pandemisë “Covid 19”. Mirëpo ndeshjet e futbollit pa tifoz janë të pakuptimta, mirëpo për t’i dhënë

Premierliga rifillon me 12 qershor, ndeshjet do të zhvillohen në terren neutral!

Premierliga angleze mund të rifillojë me 12 qershor. Kështu mendojnë 20 klubet, përfaqësuesit e të cilëve sot morrën pjesë në videokonferencën e organizuar nga drejtuesit e Ligës angleze, e që zgjati për plotë 3 orë e gjysmë. Të gjithë njëzëri kishin përkrahur idenë se sezoni duhet të përfundojë me çdo kusht,

Muriqi rrëfehet për luftën në Kosovë: “Vetëm Allahu na ka mbrojtur”

Mediumi Italian ‘Mondonaapoli’ ka shkruar për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës dhe njëherit anëtarë i skuadrës së njohur turke të Fenerbahçes, Vedat Muriqin. Kjo pasi që skuadra italiane Napoli raportohet se edhe zyrtarisht ka filluar bisedimet për transferimin e sulmuesit prizrenas, i cili në edicionin e tij të parë me fanellën

Arda Turan rikthehet te Galatasaraji

Mesfushori turk Arda Turan do të rikthehet te Galatasaraji, shkruan “Sport.es”, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas të përditshmes spanjolle ka qenë trajneri Fatih Terim që ka bindur presidentin, Mustafa Xhengiz për të nënshkruar me 33-vjeçarin, Arda. Aktualisht Turan është në pronësi të Barcelonës, me të cilën skuadër ka kontratë deri qershorin e vitit

Sot vendimi për Premierligën, sezoni mund të anulohet!

Premierliga angleze mund të jetë kampionati i radhës që mund të anulohet. Liga e Holandës dhe ajo e Francës kanë vendosur t’i japin fund sezonit të futbollit, duke hapur rrugë për ligat tjera evropiane. Njësoj si këto dy kampionate mund ta pësojë edhe Premierliga, ku sot është zbuluar plani dhe protokoli për