Ndeshja Maqedoni-Kosovë në Shkup do luhet pa tifoz!?

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës ende nuk ka ndonjë datë të caktuar se kur mund të zhvillohet. E njëjta ishte anuluar në dy raste, ndërsa tashmë muajt tetor dhe nëntor shihen si muaj të mundshëm kur kjo ndeshje mund të zhvillohet. Sipas Evelin Kristilin,

Sot rifillon Superliga e Kosovës në futboll

Ipko Superliga e Kosovës rifillon sot me ndeshjen e cila do të zhvillohet në “Zahir Pajaziti” të Podujevës. Llapi vendas do të mirëpret skuadrën e fundit në tabelë, Dukagjinin, ndërsa e gjithë kjo bënë favorit skuadrën e Tahir Batatinës, që ka rastin për ta rifilluar me fitore sezonin 2019/2020. Në anën tjetër,

Premierliga, shfaqet një problem i ri para rifillimit të sezonit

Klubet e Premierligës janë duke u futur në një “errësirë” të madhe kur po bëhen gati për rifillimin e sezonit, duke mos ditur se si do të duket përfundimi i tabelës nëse detyrohen të ndërpresin sezonin. Asnjë marrëveshje nuk është arritur pas bisedimeve të gjatë të aksionarëve ditën e enjte, dhe

Vjen dënimi për Eros Grezdën nga Federata kroate e futbollit

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Eros Grezda, i cili mbron ngjyrat e skuadrës së Osijekut,  ka qenë temë diskutmi ditëve të fundit në futbollin kroat. Gjakovari ditë më parë pas përfundimit të ndeshjes sulmoi futbollistin kundërshtar me një goditje në fytyrë në parkingun e stadiumit të Rijekës. Pas rastit të shëmtuar, Grezda e