Interi lëshon bombën, në janar transferon yllin e Liverpullit

Inter e ka të detyrueshme një ndërhyrje në merkaton e janarit për shkak të formës jo të mirë që po tregon skuadra e Antonio Kontes në këtë fillim sezoni.

“Neroaxurët”  po bëhen gati për transferimin e mesfushorit të Liverpullit, Georginio Vijnaldum.

Megjithatë sipas mediave britanike, Interi nuk do ta ketë aspak të lehtë për të arritur deri tek shërbimet e holandezit, për të cilin interes kanë shfaqur edhedy skuadrat gjigande, Barcelona dhe Paris Sen Zhermeni.

Nga ana tjetër Vijnaldum nuk është në planet e trajnerit Jurgen Klop dhe largimi nga “Enfilld Roud” është opsioni i duhur për karrierën e tij.

Leave a Reply