KFV Veleshta skuadra e rradhës shqiptare që siguron një vend për në çerekfinalet e Kupës

KFV Veleshta po zhvillon edicionin e parë në futsalin vendor. Skuadra strugane aktualisht po garon në Ligën e Dytë, ndërsa ditë më parë kjo skuadër zhvilloi ndeshjen çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futsal, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i kfv Veleshta, ishte skuadra e Astibos, ndaj së cilës skuadër struganët shënuan fitore

E bujshme, Igli Taren e duan në Gjermani

“Sirena” gjermane për drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare. Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoËeb”, vlonjati i skuadrës së njohur italiane është shënjestruar nga skuadra e njohur e Bundesligës, Lajpcig. Tare është një profil shumë i vlerësuar nga drejtuesit më të lartë të klubit gjerman. Puna e kryer në Itali me Lacion

Lidsi i Alioskit nuk ndalet, 3 fitore në 4 ndeshjet e fundit (VIDEO)

Lids Junajted i Ezgjan Alioskit ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen si vendas kundër Kristal Pallasit në ndeshjen e fundit të javës së 23-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e skuadrës së Marselo Bielsas e paralajmëroi Xhak Harison me golin e shënuar që në minutën e 3-të. Ky gol doli të

Atl.Madridi rrëshqet, mirëpo vazhdon të jetë komod në krye të renditjes në La Liga (VIDEO)

Atletiko Madridi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2:2 në ndeshjen e fundit të javës së 22-të në La Liga kundër Selta Vigos, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Diego Simeones edhe pse kishte epërsi deri në momentet e fundit përballë skuadrës nga Ballaidos, në fund duheshe të kënaqet vetëm me

Buzëqesh Boreci, pas largimeve të shumta vijnë edhe transferimet e para!

Buzëqesh edhe Boreci. Pas largimeve të shumta nga kjo skuadër dhe ikjes së sponzorit kryesor, Koço Angjushev, te Boreci kanë ardhur edhe transferimet e para në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Emra të rinj te skuadra nga Velesi do të jenë Filip Mishevski, Martin Talkov dhe Vançe Shikov. Ky i fundit

Liverpulli në verë do të ndahet me plotë 6 futbollistë

Liverpulli gjatë verës planifikon të ndahet me plotë 6 futbollistë, të cilët në njërën anë nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Jurgen Klop, ndërsa në anën tjetër vetëm se rëndojnë buxhetin e klubit, shkruan “The Athletic”, përcjellë “infOSport.mk”. Në ndërkohë lirimi i fondeve do të ndihmojë klubin për të transferuar

Presidenti i UEFA-së, Çeferin: Jam i kënaqur nga hapat e mëdha që FFM i arriti nën udhëheqjen e Muamed Sejdinit

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë të udhëhequr nga presidenti Muamed Sejdini dhe Sekretari i Përgjithshëm Filip Popovski sot në selinë e UEFA-së në Nion të Zvicrës zhvilluan një takim pune me presidentin e UEFA-së, Aleksandar Çeferin dhe drejtorin e Shoqatave Kombëtare të UEFA-së, Zoran Lakoviq. Me ftesë nga njeriu