Futbollisti i FC Shkupit shënon në eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022” (VIDEO)

Futbollisti i FC Shkupit, Abdul Ruatubjaje, ka qenë më meritori që kombëtarja e tij, Ruanda barazoi 1:1 përballë Kenisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022” në kontinentin afrikan, njofton “infOSport.mk”. Ruatubjaje shënoi golin e barazimit për Ruandën në minutën e 21-të, edhe atë në mënyrë aksidentale, pasi

FC Shkupi në ditën e fundit të merkatos kompleton dokumentacionin e një futbollisti kampion!

FC Shkupi në ditën e fundit të merkatos së verës ka prezantuar një futbollistë kampion, i cili te skuadra nga Çairi vjen nga rradhët e skuadrës kampione të Kosovës, FC Drita, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Vlladica Brdarovskin, i cili tituj kampion kishte përjetuar edhe në futbollin vendor me skuadrën

Egnatia e mbyll merkaton me dy super përforcime

Egnatia ka bërë një prej merkatove më të mira në Superligën shqiptare. Këtë e tregojnë edhe emrat e afruar nga drejtuesit e kësaj skuadre, ku spikasin futbollsit me CV të pasur, përfshirë këtu edhe katërshen nga Maqedonia, Besar Iseni, Besart Krivanjeva, Demir Imeri dhe Urosh Djuriç. Dy të parët te Egnatia

Bajrami me shokë nisin përgatitjet anti San Marino! Ja mungesat dhe rikthimet te kombëtarja shqiptare

Festa e fitores ndaj Hungarisë ka përfunduar shpejt për Kombëtaren Shqiptare, që ka zbarkuar në rezidencën e saj në kompleksin “Tropikal” në Durrës, për të nisur përgatitjen për sfidën e radhës eliminatore, atë ndaj San Marinos, që në program është të mërkurën. Trajneri Reja ka ndarë grupin në dy pjesë, duke

Struga Trim Lum në ditën e fundit të merkatos bënë për vete dy talentë të rinj

Struga Trim Lum ka siguruar gjithë dokumentacionin e duhur për dy talentët e rinj, që sezonin e ri do të jenë pjesë e tyre, njofton “infOSport.mk”. Emra të rinj te skuadra strugane në vazhdim të kampionatit do të jenë Suhejl Muharremi, një emër i njohur i futbollit vendor, që së

Arbitra zviceran do i referojnë Shqipërisë kundër San Marinos

Shqipëria të dielën mundi Hungarinë në ndeshjen e vlefshme të grupit “I” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, duke shtuar kështu apetitet për atë pozitë të dytë në grup, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e rradhës “kuqezinjtë” do ta zhvillojnë kundër San Marinos, ndërsa tashmë UEFA ka

Dinamo e Tiranës transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Dinamo e Tiranës ka bërë edhe një goditje tjetër në merkato, teksa në limitet e fundit të kohës ka bërë për vete ish futbollistin e FC Shkupit, Edis Maliqi, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani së fundmi ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, te e cila skuadër ishte transferuar nga rradhët e Kukësit. “Mbrojtësi shqiptaro-maqedonas,

Arbitri i njohur spanjoll, kryesori i takimit Maqedoni-Rumani

Përfaqësuesja e Maqedonisë të mërkurën në Shkup do të mirëpret Rumaninë në ndeshjen e vlefshme të xhiros së 6-të në grupin “J”, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje vjen pas dy barazimeve të njëpasnjëshme të “verdhekuqve” ndaj Armenisë (0:0), gjegjësisht Islandës (2:2), ndërsa një tjetër hap fals do të largonte edhe më shumë

Alioski më i miri i xhiros së 5-të në eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”

Ezgjan Alioski është shpallur futbollisti më i mirë i xhiros së 5-të në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2022-të, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Alioski ishte ndër futbollistët më të mirë të Maqedonisë në barazimin 2:2 ndaj Islandës në transfertë, duke asistuar fillimisht në golin e