Nazifi shënon eurgol për Maqedoninë U17 në fitoren ndaj Qipros (VIDEO)

Maqedonia U17 është nikoqire e një turneu ndërkombëtarë, ku po marrin pjesë edhe moshatarët e Serbisë dhe Qipros, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht kombëtarja U17 e Qipros ishte kundërshtari i parë i përfaqësueses U17 të Maqedonisë, që udhëhiqet nga trajneri Toni Jakimovski. Ky i fundit për këtë turne ka ftuar gjithsej 21 futbollistë, 9

Zaharievski: Fitoren e dëshironim që nga minuta e parë, e arritëm vetëm në fund

Struga Trim Lum ka vazhduar me rezultatet pozitive këtë edicion në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, teksa sot në kuadër të javës së 6-të në terren vendas mundi Skopjen me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse fitoren e kërkonin që nga minuta e parë, duke sulmuar vazhdimisht, atë e

Festë e merituar e Struga Trim Lum, buzë liqenit bie edhe Skopje (VIDEO)

Struga Trim Lum ka shënuar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje të zhvilluara në terren vendas, duke mundur këtë herë ekipin e Skopjes me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane kishte dominim të plotë në këtë ndeshje, duke sulmuar portën kundërshtare që nga fillimi, derisa goli erdhi vetëm

Renova fitoren në Kavadar ua kushtoi viktimave në spitalin modular të Tetovës (VIDEO)

Renova ka shënuar fitore 2:0 përballë Tikveshit në Kavadar në kuadër të javës së 6-të, ndërsa të njëjtën ata ua kanë dedikuar 14 viktimave nga tragjedia që ndodhi në spitalin modular të Covid 19 në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. “Fitore kushtuar viktimave në tragjedin e Spitalit Modular në Tetovë. Ngushllime Familjeve 🙏🏼 PREHUNI NE

Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.

Pogba vjen me një rekord historik në Premierligën angleze

Mançester Junajtedi dje nën regjinë e të rikthyerit Kristiano Ronaldo mundi 4:1 Njukasëll Junajtedin, duke rimarrë kreun e tabelës së klasifikimit në Premierligë. Ishte ky një super debutim për Ronaldon, i cili realizoi dy gola për “Djajtë e Kuq”, ndërsa nga një gol tjetër realizuan Bruno Fernandesh dhe Xhesi Lingard. Poll Pogba

Tetovari Nedim Bajrami e bënë “sefte” në Serie A (VIDEO)

Futbollisti tetovar Nedim Bajrami, i cili gjatë këtij muaji më në fund bëri edhe debutimin e tij me Kombëtaren shqiptare, i njëjti po këtë muaj e ka bërë sefte, duke shënuar golin e parë në Serie A, shkruan “infOSport.mk”. Bajrami realizoi golin e vetëm për Empolin e tij, që megjithatë në