Erald Çinari, futbollisti i rradhës që largohet nga Shkëndija

Erald Çinari nuk do të mbroj më ngjyrat e Shkëndijës së Tetovës. Është vetë futbollisti shkodran që ka zyrtarizuar largimin e tij përmes një postim në rrjetet sociale. “Faleminderit Shkëndija”, shkruan ai shkurtimisht duke konfirmuar zërat që qarkullonin prej ditësh. Çinari skuadrës së Shkëndijës iu bashkua janarin e vitit 2023, kur erdhi

Superkompjuteri i OPTA parashikon shanset e Shqipërisë në Europian

Shqipëria do të nisë pas 10 ditësh rrugëtimin e saj në Euro 2024, ku do të kërkojë të bëjë një paraqitje të denjë për pritshmërinë që ka krijuar pas në fazës kualifikuese që e mbylli si e para në grupin e saj. Në Europian do të jetë pak më ndryshe, edhe

Mançester Junajted merr dritën jeshile, do të luajë në Liga Europa

UEFA raportohet se do të lejojë Mançester Junajted që të luajë në Ligën e Europës sezonin e ardhshëm, pavarësisht kufizimeve të organit qeverisës evropian për pronësinë e shumë klubeve. Junajted dhe Nica, të cilat janë të dyja në pronësi të kompanisë së Sër Xhim Retklif, “Ineos”, janë kualifikuar në këtë kompeticion

UEFA, “perlat” e Asanit “kërcënojnë” rivalët e kuqezinjëve!

Shkupjani, Jasir Asani është një nga lojtarët më të dashur në mesin e tifozëve shqiptare, kjo falë spektaklit që jep në fushën e lojës. Pas super golave të shënuar në kuadër të eliminatoreve të ciklit të kaluar, kur në mënyrë direkte ndihmoi Shqipërinë për të siguruar një vend në Euro 2024,

Bashkim Velija futbollisti i parë që largohet nga Shkëndija, por jo i vetmi!

Mbrojtësi Bashkim Velija nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në të ardhmen, pasi klubi dhe lojtari vendosën mos të vazhdojnë bashkëpunimin. Mbrojtësi i krahut të djathtë me “kuqezinjtë” nga Tetova kishte kontratë deri në përfundim të sezonit të shkuar, teksa i njëjti tashmë është një lojtar i lirë. Ndërkohë, Shkëndija në