Edi Reja për ndeshjen me Andorrën grumbullon sulmuesin kumanovar

Kombëtarja shqiptare mbrëmë në Londër pësoi një ndër disfatat më të thella viteve të fundit, duke u mundur 5:0 përballë Anglisë së Garet Sautgejt, njofton “infOSport.mk”. Pas kësaj disfate, e sidomos fitores së Polonisë ndaj Andorrës në transfertë, shanset e “kuqezinjëve” për të siguruar të paktën balotazhin për një vend në

Konferenca për shtyp e Edi Rejës! Italiani tregon nëse Broja do të jetë titullarë ose jo

Kombëtarja shqiptare nesër mbrëma në “Air Albania Stadium” kundër Polonisë do të diskutojë vendin e dytë në kuadër të grupit “I” eliminatorë, i vlefshëm për Botërorin “Qatar 2022”. Një ditë para ndeshjes në konferencën e zakonshme për shtyp, ka folur trajneri Edi Reja, i cili tha se fokusi duhet të

Reja po bënë gati formacionin anti-Poloni, ja ndryshimet që priten

Shqipëria të martën kundër Polonisë zhvillon një ndër ndeshjet më të rëndësishme në kuadër të ciklit eliminatorë për Botërorin “Qatar 2022”, ndërsa për këtë përballje trajneri Edi Reja do të duhet ti bëjë llogaritë pa Berat Gjimshitin, titullarin e padiskutueshëm në mbrojtjen “kuqezi”. Mbrojtësi i Atalantas pësoi një dëmtim të rëndë

Probleme për Rejën para ndeshjes me Hungarinë, dëmtohet njëri nga sulmuesit

Kombëtarja shqiptare që nga e diela ka nisur përgatitjet për ndeshjet e tetorit  kundër Hungarisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë janë stërvitur rregullisht nën urdhërat e trajnerit Edi Reja që ka grupin e plotë përveç mbrojtësit Erion Hoxhallari që u infektua pozitiv me Covid dhe është larguar nga grumbullimi. Sakaq, zyra e shtypit e

A do të debutojë tetovari Bajrami nesër me Shqipërinë, ja çfarë thotë trajneri Edi Reja

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja, ditën e sotme ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të sfidës ndaj Andorrës që do të zhvillohet të enjten në orën 20:45. Tekniku italian u shpreh optimist për këtë përballje, teksa kërkoi përqendrim nga skuadra. I pyetur në lidhje me debutimin