Shabani: Kemi atmosferë të mirë, ndaj Shkëndijës për rezultat pozitiv (VIDEO)

E diela në program sjell derbin shqiptar ndërmjet Shkëndijës dhe Shkupit në kuadër të xhiros së 29-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Shkëndija ndodhet 1 pikë larg për të siguruar edhe matematikisht titullin e kampionit, ndërsa Shkupi pas fitores me Akademia Pandevin ka rimarë vetën dhe si

Takaj: Po mundet Barça 3:0 nga Roma, e jo mos rrihet Skenderbeu 5:1 nga Sportingu

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i ka rikthyer Skënderbeut trofeun e sezonit 2015-2016, i hequr nga Komisioni i Etikës së Federatës Shqiptare të Futbollit bazuar në raportet e UEFA-s, duke marrë një vendim në bazë të dyshimeve. Në një intervistë për Top Channel, presidenti i skuadrës korçare Ardian Takaj tregon sesi është

Menaxheri Rexhepi aktiv në merkaton dimërore

Nëse pauzat e kampionateve për futbollistët janë mundësi për të pushuar, e kundërta ndodh me ata që punojnë në transferimin e futbollistëve që në këtë periudhë janë në kulmin e aktiviteteve. Për menaxherin Nafo Rexhepi ndoshta rastësisht, por kjo merkato ka rezultuar disi e lidhur me Vllazninë e Shkodrës në një