Renova: “FFM për disa klube është nënë e për disa njerkë”

Për pakënaqësitë e referimit të Dejan Meçkarovskit në ndeshjen e xhiros së 15-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ndërmjet Renovës dhe Vardarit, skuadra nga Xhepçishti ka reaguar sot ndaj Federatës së futbollit të Maqedonisë. “FFM për disa klube është nënë e për disa njerkë. Në momentin kur skuadra

Supergoli i Enis Bardhit ndaj Portugalisë (VIDEO)

Enis Bardhi ka shënuar edhe golin e dytë për përfaqësuesen e Maqedonisë U21 në Kampionatin Evropian të Polonisë për të rinjë. Bardhi shënoi ndaj Portugalisë në minutën 40-të duke ngushtuar avantazhin për rezultat 2:1, pasi paraparakisht portugezët kishin shënuar me Edgar dhe Bruma në minutat 2-të gjegjësisht 22-të. Për shqiptarin ky