Lacio e Strakoshës fiton ndaj Nices, Berisha me Salzburgun mposhtin Konjasporin (VIDEO)

Natë e mirë në Liga Evropa ka startuar edhe futbollistët shqiptarë që luajnë me ekipet të ndryshme evropiane. Portieri shqiptar Tomas Strakosha me Lacion e tij kanë fituar transfertën e ëështirë në Francë ndaj Nices me rezultat 1:3. Baloteli shënoi fillimisht për skuadrën franceze, ndërsa për fitoren e Lacios menduan

Alioski: Kemi atmosferë të mirë, besoj në rezultat pozitiv

Pas stërvitjes së parë të zhvilluar në Torino të Italisë, nga tabori i përfaqësues së Maqedonisë për mediat është paraqitur Ezgjan Alioski, i cili është shprehur me vetëbesim të plotë që do të arrijnë rezultat të mirë kundër Italisë të premtën. “Arritëm në Itali dhe duam që të regjistrojmë një rezultat