Luiza Gega shpallet kampione ballkanike midis Kraljevës së Serbisë! Fiton vizën për në Olimpiadën “Paris 2024”

Atletja shqiptare, Luiza Gega, është kualifikuar në Lojërat Olimpike, “Paris 2024”. Kampionia shqiptare e atletikës ka triumfuar në kampionatin Ballkanik të Atletikës që po mbahet në Serbi, edhe atë në disiplinën prej 3 mijë metrave me pengesa, duke arritur kohën 9.21.53. Kjo kohë i mjaftoi atletes shqiptare që të fitojë Medaljen

Atletja Luiza Gega shpallet Kampione Ballkani

Luiza Gega nuk ka ndër mend të ndalet. Atletja shqiptare po kalon një formë të shkëlqyer dhe këtë e ka dëshmuar dje në Krajova të Rumanisë ku është shpallur Kampione Ballkani në garën e 3000 metrave me pengesa. Ka qenë vetë atletja e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka