Vojvoda: Kam jetuar me 600 euro në muaj, asnjëherë se kam menduar se do fitoj kaq shumë para

Mërgim Vojvoda është shprehur krenar me vendimin e tij për të kaluar te Torino në Itali. Mbrojësi i përfaqësueses së Kosovës thotë se ka nënshkruar kontratë të rëndësishme duke siguruar të ardhmen e familjes së tij. “E them pa asnjë tabu, nuk do e kisha imagjinuar kurrë që një ditë do

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës edhe për herë të tretë pozitiv me “Covid19”!

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda, i cili aktualisht luan me Torinon në Itali,  ka më shumë se një javë që është futur në izolim pasi ka dalë pozitiv me Covid-19. Gjatë ditës së mërkurë ai ka bërë testin e 3-të dhe vazhdon të jetë pozitv. Pozitiv vazhdon të jetë edhe

Mërgim Vojvoda edhe zyrtarisht një futbollist i ri i Torinos

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda sezonin e ri futbollistik do të luaj në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Vojvoda sonte ka zbarkuar në Torino nën shoqërinë e menaxherit të tij, Adrian Aliaj. Kujtojmë Aliaj më herët në “Serie A” kishte transferuar edhe mbrojtësin Amir Rrahmani, i cili pas një sezoni

Një tjetër futbollistë shqiptarë në “Serie A”

Një tjetër shqiptar në “Serie A”! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liezh, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në shënjestrën e gjigantit italian Lacio. 25-vjeçari ka bërë një sezon të mirë te Standard Liezh si dhe te përfaqësuesja e Kosovës dhe interesim për të kanë shfaqur Lacio dhe Torino. Lacio e

Vojvoda: Në çdo ndeshje futemi për fitore, ashtu do jetë edhe ndaj Çekisë

Mërgim Vojvoda është paraqitur në konferencën për shtyp të Përfaqësueses së Kosovës në prag të duelit me Republikën Çeke që zhvillohet më 7 shtator. Mbrojtësi i krahut të djathtë është shprehur optimist para kësaj sfide, teksa ka deklaruar se “Dardanët” do të japin maksimumin pavarësisht mungesave që kanë në skuadër. “Kemi shumë