Obamejang në Londër për të nënshkruar me Çelzin

Çelzi ka siguruar shërbimet e sulmuesit Pier Emerik Obamejang. Sulmuesi tashmë ka arritur në Londër për t’i kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar më pas me skuadrën nga “Stemford Brixh”. Futbollisti nga Gaboni e njeh mirë Premierligën angleze, pasi për plotë 4 vite kushte luajtur me Arsenalin, duke regjistruar 128

Barcelona e nis edhe më furrishëm pjesën e dytë, Tores dhe Obamejang demolojnë “mbretërit” (VIDEO)

E ka nisur edhe më furrishëm pjesën e dytë Barcelona e Çavit, duke shënuar dy gola vetëm brenda 6 miutave të para, shkruan “infOSport.mk”. Autorë i golit të parë në 45 minutëshin e dytë është Feran Tores, i cili paraprakisht humbi një rast të qindtpërqindtë, kur i vetëm përballë Kurtua nuk

Barcelona e Çavit shtang Realin me dy gola midis Santiago Bernabeut (VIDEO)

Është zhbllokuar sfida e shumë pritur midis Realit të Madridit dhe Barcelonës, apo ndryshe e njohur si “El Clasico”, që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Janë miqtë nga Katalunja që shënuan të parët në këtë super përballje, edhe atë në minutën e 29-të, kur Obamejang

Përsëritet historia “Van Persi”, Obamejang drejt Junajtedit!

Në sezonin 2012/13, kapiteni i Arsenalit, Robin Van Persi, nuk pranoi të rinovojë me “Topçinjtë” dhe vendosi t’iu bashkohet rivalëve të përjetshëm të Mançester Junajtedit. Pas kësaj lëvizje, sulmuesi holandez mori shumë kritika dhe urrejtje nga tifozët londinezë, që edhe sot e kësaj dite nuk e kanë harruar. Duket se kjo

Asgjë nga transferimi i Obamejang, Barcelona kthen sytë ka Zhiru!

Pas dëmtimit të Luis Suarez, Barcelona është vënë pas një sulmuesi të spikatur, të cilin dëshiron ta transferojë që gjatë kësaj merkatoje. Gjatë ditës së djeshme thuajse të gjitha mediat ndërkombëtare, shkruanin për transferimin e mundshëm të Pier Emerik Obamejang te Barcelona, mirëpo si duket nuk ka asgjë të vërtetë, pasi

Obamejang debutoi me gol, Mikhtarian shkëlqeu me tre asiste, mirëpo hero i Arsenalit ishte një tjetër (VIDEO)

Arsenali shkëlqeu ndaj Evertonit duke mundur “karamelët” me rezultatin 5:1, në një ndeshje në të cilën debutoi Pier Emerik Obamejang, ndërsa Henrikh Mikhtarian regjistroi ndeshjen e tij të parë si titullarë. Dy ish futbollistët e Borusia Dortmundit shkëlqyen në këtë përballje, në të cilën Obamejang u regjistrua në listë e