Stiven Zherard, trajner i Ezgjan Alioskit te Lids Junajtedi!

Skuadra e Lids Junajted, pjesë e së cilës është edhe futbollisti shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, Ezgjan Alioski, po sheh mundësinë e angazhimit të Stiven Zherard si kryetrajner, raporton “Football Insider”. Trajneri aktual i Lids, Marselo Bielsa ka kontratë me klubin anglez deri në fund të edicionit 2020/21, dhe si duket

Zherard te Renxhersi merr një ish bashkëlojtarë nga Liverpulli

Trajneri i ri i Gllazgou Renxhers, Stiven Zherard dëshiron të angazhojë ish bashkëlojtarin e tij nga  koha kur luanin bashkë te Liverpulli, Martin Shkërtell. Megjithatë një gjë e tillë duket paksa e vështirë, marrë në konsideratë deklaratën e trajnerit të Fenerbahçes, klubit aktual të sllovakut. Ajkut Koxhaman lidhur me largimin e mundshëm