Zhikica Tasevski jep dorëheqje nga posti i trajnerit te Sileksi

Zhikica Tasevski më nuk është trajner i Sileksit. Ka qenë vetë strategu shkupjan, që ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek drejtuesit e skuadrës nga Kratova, të cilëve njëherit iu është falënderuar për besimin e dhënë. "Jap dorëheqje nga posti si shef i stafit teknik te klubi futbollistik Sileks. Dëshirojë të

Ceka shkëlqen me 4 gola në fitoren e Shkupit ndaj Cikos

Ismet Ceka, njëherit edhe anëtarë i Kombëtares shqiptare të futsalit, sonte ka shkëlqyer me fanellën e Futsal Shkupit, duke shënuar 4 gola në fitoren 8:3 të skuadrës nga Çairi përballë Cikos, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e vlefshme për javën e tretë në kuadër të elitës së futsalit vendor u zhvillua në palestrën

Shfaqet në skenë edhe një talent, Musli Lika debuton me FC Shkupin

Edhe pse nuk po arrijnë të gjejnë formën e duhur këtë sezon, FC Shkupi po vazhdon duke punuar me shkollën e futbollit, duke aktivizuar talent të rinjë që posedojnë në kampin “bardheblu”. I fundit që shfaqet në skenë te skuadra nga Çairi është Musli Lika. Talenti 18 vjeçar debutoi për ekipin

Shaqiri asiston, Starixh shënon, Çelzi dhe Liverpulli barazojnë (VIDEO)

Derbi i madh midis Çelzit dhe Liverpullit i zhvillluar në “Stemford Brixh” është mbyllur me barazimin 1:1, njofton “infOSport.mk”. Çelzi ishte shumë afër fitores, pasi me golin e shënuar nga Eden Hazard në minutën e 25-të avansonte deri në minutën e 89-të, atëherë kur në skenë te skuadra nga “Enfilld Roud”

Juve dëshmoi pse është №1 në Itali (VIDEO)

Juve sonte ka dëshmuar pse është skuadra №1 në Itali, pasi edhe përkundër disavantazhit që kishte, në fund mundi Napolin me rezultatin 3:1 në ndeshjen derbi të javës së 7-të, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “napolitane” kaloi në epërsi me golin e realizuar nga Mertens në minutën e 10-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi

Lira i mjafton Vardarit për të mundur Pobedën  (VIDEO)

Vardari ka shënuar edhe fitoren e 6-të sezonale në 8 javët e para të sezonit të ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, duke konfirmuar se ndodhet në një formë të mirë, pavarësisht krizës financiare që ka kapluar këtë klub, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Aleksandar Vasoski sot

Boreci i pagabueshëm, Bregallnica mundet nga fenerxhiu, Detonit Junior

Java e 7-të në Ligën e Dytë Lindje ka ardhur me befasinë më të madhe, ku fenerxhiu Detonit Junior mundi Bregallnicën, një ndër skuadrat pretendente për tu inkuadruar në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Radovishi që tashmë udhëhiqet nga ish futbollisti i Vardarit, Zhanko Savov,  shënoi

Gjithsej të etiketuara

Struga Trim Lum dhe Vëllazërimi të sigurtë, rrëshqet Gostivari

Paralel me ndeshjet e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë janë zhvilluar edhe ndeshjet nga të dyja konferencat në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Java e 7-të në Perëndim ka sjellë edhe disa rezultate të papritura, ku vlen të theksohet fitorja e parë sezonale e Pelisterit që në Manastir mundi liderin