Çairi po ushton, janë Shvercerat që po festojnë (VIDEO)

Fitorja e FC Shkupit ndaj rivalit të përjetshëm Vardarit bëri që i gjithë stadiumi dhe i gjithë Çairi të shpërthejnë në festë menjëherë pas përfundimit të takimit, njofton ‘infOSport.mk’.

Stadiumi i Çairit si gjithnjë në ndeshjet ndaj Vardarit ishte i stërmbushur, ndërsa tifo grupi ‘Shvercerat’ ishin futbollisti i tyre i 12-të, duke bërë që edhe vetë futbollistët ‘bardhekaltër’ ta kenë më të lehtë.

Dhe kuptohet në fund nuk kishte se si të mungojë edhe festa e përbashkët ‘futbollistë-tifoz’.

ÇAIRI NË FESTË 🔥🔥🔥🔥Shkupi fiton derbin, mposhtë Vardarin! Kryeqyteti osht “bardheblu” ⚪️🔵⚪️🔵

Публикувахте от infosport.mk в Събота, 10 ноември 2018 г.

Leave a Reply