Kupa e Mbretit, Levante e Bardhit mund Barcelonën (VIDEO)

Levante ka bërë një surprizë të madhe në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në kuadër të Kupës së Mbretit, duke mundur liderin aktual në La Liga, Barcelonën, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Enis Bardhit shënoi fitore 2:1, mirëpo pa shkupjanin në formacion, i cili ishte lënë i lirë nga

E thotë vetë futbollisti i Sitit: ‘Jam më i mirë se Messi dhe Ronaldo’!

Ka vite që në futbollin botëror ekziston një debat i madh, se cili është më i miri, Lionel Messi, apo Kristiano Ronaldo. Të paktë janë ata sportistë, që nuk kanë dhënë një mendim rreth këtij debati, e shumë prej tyre e kanë pasur të vështirë edhe t’i ndajnë. Por, mbrojtësi i Mançester

Veprimi i Poll Pogba që u bë hit në rrjetet sociale

Me largimin e Hoze Muinjos, francezi Poll Pogba është ringjallur te Mançester Junajtedi. Kampioni i Botës po shkëlqen ndeshjet e fundit të ‘Djajve të Kuq’, madje duke qenë edhe protagonist absolut në fitoret e fundit të skuadrës së tij, që tashmë udhëhiqet nga norvegjezi, Ole Gunar Solskjaer. Por, francezi nuk është

Gjithsej të etiketuara

Shkëndija cakton miqësoret e para të vitit 2019-të

Skuadra e Shkëndijës e para kishte nisur stërvitjet në prag të stinorit pranveror, ndërsa tashmë drejtuesit e kësaj skuadre kanë aranzhuar dy nga gjithsej tre ndeshjet e parapara miqësore në  Maqedoni, para se të transferohen në Turqi për fazën e dytë të përgatitjeve, njofton ‘infOSport.mk’. Të besuarit e trajnerit Qatip Osmani

Adili: Kisha nderin të fitoj 2 tituj me Shkëndijën dhe të “shkatërrojmë” Vardarin

Pas zyrtarizimit të largimit të Mevlan Adilit nga Shkëndija për të cilën “InfOSport.mk” informoi ekskluzivisht, futbollisti shkupjan përmes një postimi në rrjetin social fejsbuk ka faleminderuar klubin, qytetin e Tetovës, tifozët "Ballistët" dhe të gjithë bashkëlojtarët, duke iu dëshiruar suksese që ta arrijnë dëshirën e madhe për grupet në kompeticionet

Jasir Selmani i jep fund aventurës në Danimarkë, e josh Superliga e Kosovës

Jasir Selmani i ka dhënë fund aventurës së tij në futbollin danez, ku për 6 muaj me rradhë ishte pjesë e skuadrës së kategorive të ulëta, Herlev, njofton ‘infOSport.mk’. Ai për momentin ndodhet në Tetovë pranë familjes, ndërsa gjithashtu me shumë vëmendje po shqyrton ofertat që po arrijnë në adresë

Ekskluzive, Toni Tipuriç merr dokumentet, largohet nga FC Shkupi

Largimi i radhës nga FC Shkupi quhet Toni Tipuriç. “InfOSport.mk” zbulon se qendër-mbrojtësi ka përfunduar aventurën me skuadrën nga Çairi dhe me marrëveshje të dyanshme palët kanë ndërprerë bashkëpunimin, me Tipuriçin që tashmë mbetet futbollist i lirë. Tipuriç ishte futbollist standart te FC Shkupi dhe ka luajtur në të gjitha ndeshjet,

Ekskluzive, Mevlan Adili përfundimisht largohet nga Shkëndija!

Ashtu edhe siç paralajmruam disa javë më parë edhe sot ekskluzivisht “InfOSport.mk” mëson se Mevlan Adili është larguar nga Shkëndija dhe është një futbollist i lirë.  Sipas burimeve të portalit tonë Adili dhe Shkëndija kanë ndërprerë bashkëpunimin me marrëveshje nga të dy palët.  Kujtojmë se për shkupjanin kjo është hera e dytë

Gobleni mbetet pa shërbimet e liderit, Ylber Alili

Ylber Alili më nuk është pjesë e Goblenit. Futbollisti 25-vjeçar, i ka dhënë fund qëndrimit të tij 6-vjeçar te skuadra kumanovare, me të cilën edicionin e kaluar arritën suksesin më të madh në histori, duke u kualifikuar në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton ‘infOSport.mk’. Alili ishte një lider i padiskutueshëm

Velkoski vazhdon kontratën me Sarajevën

Pas Benjamin Tatar dhe Amar Rahmanoviç, kontratën me skuadrën e njohur boshnjake të FK Sarajevo, e ka vazhduar edhe sulmuesi maqedonas, Krste Velkoski. Futbollisti shkupjan sipas kontratës së re, pjesë e Sarajevës do të jetë deri verën e vitit 2021. Vazhdimi i bashkëpunimit ka kënaqur të dyja palët, ndërsa menjëherë pas