Rashica sërish gjen rrjetën, shënon super-gol ndaj Shalkes (VIDEO)

Milot Rashica ka vazhduar me formën e mrekullueshme në futbollin gjerman. Ylli i përfaqësueses së Kosovës ka arritur të shënoje dhe një gol tjetër me fanellën e Verder Bremenit, kësaj rradhe në kuadër të Kupës së Gjermanisë në ndeshjen çerekfinale përballë Shalke 04 në “Gellzenkirshen”, shkruan “infOSport.mk”. Vushtrriasi shënoi golin e

Cuculi: Jasir Asani e vodhi penalltinë!

Ardian Cuculi nuk i ka përjetuar aspak mirë kritikat në drejtim të tij pas penalltisë, që mbrojtësi i Kukësit shkaktoi në sfidën ndaj Partizanit. Në intervistën në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, 31-vjeçari foli mbi kualifikimin në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë dhe penalltinë “famëkeqe”. PENALLTIA NDAJ ASANIT – “Normalisht që për

Shkëndija mund Ak.Pandevin dhe thellon epërsinë në renditje (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës ka shënuar fitore minimale 1:0 në derbi ndeshjen e javës së 26-të përballë Akademia Pandevit në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë kampionët vetëm se po i afrohen edhe më shumë titullit kampion, që do ishte i treti në historikun e skuadrës tetovare dhe i dyti rresht, pas

Shkëndija sundon me futbollin në vend, vazhdon seria negative e FC Shkupit

Shkëndija vazhdon të sundojë në futbollin vendor, teksa sot në derbi ndeshjen e javës së 26-të mundi Akademia Pandevin në Strumicë me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për “kuqezinjtë” nga Tetova e realizoi Visar Musliu në minutën e 29-të, ndërsa një gol i mjaftoi edhe Renovës për

Shkëndija dhe Renova me epërsi gjatë 45 minutave të para (VIDEO)

Shkëndija, Renova dhe Makedonija GJ.P, janë tre skuadrat që 45 minutat e para në ndeshjet e javës së 26-të i mbyllën me epërsi minimale, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/405426760235149/ Kampionët e vendit falë golit të shënuar nga Visar Musliu në minutën e 29-të po avanson në ndeshjen derbi të kësaj jave përballë Akademia Pandevit,

Ak.Pandev-Shkëndija, ja çfarë thotë trajneri i vendasve Jugosllav Trençovski

Derbi ndeshja e javës së 26-të në elitën e futbollit vendor do të zhvillohet në Strumicë, aty ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat më të mira të stinorit pranveror, Akademia Pandev dhe Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase aktualisht ndodhet në pozitën e 3-të, ndërsa Shkëndija vazhdon të kryesojë bindshëm. Mirëpo edhe

Ramadani: Të gatshëm për të mundur edhe FC Shkupin

Emran Ramadani po kalon një formë të mirë me fanellën e Renovës, teksa bashkë me Burhan Mustafov, rezultojnë dy golashënuesit më të mirë të skuadrës nga Xhepçishti në stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Që të dy kanë shënuar nga 3 gola, me Mustafov, i cili shënoi edhe në ndeshjen e fundit ndaj