Juventusi realizon blerjen e dytë, merr talentin e Romës!

Pas Aron Ramzi, i ardhur nga Arsenali me parametra zero, Juventusi është gati të zyrtarizojë goditjen e dytë në këtë merkato verore. Kampionët e Italisë kompletuan afrimin e Luka Pellegrinit nga Roma, si pjesë e marrëveshjes së kalimit të Spinacolas në kryeqytet. 20-vjeçari, luajti pjesën e dytë të sezonit të huazuar te

Zhduket shqiptarja e Zvicrës, mbytet në liqenin e Komos

Të shtunën është njoftuar për një turiste zvicerane të zhdukur në Liqenin e Komo-s. Siç bën të ditur agjencia Italiane  Lajmeve, “Ansa”, bëhet fjalë për Florijana Ismailin, lojtare e Kombëtares Zvicerane të futbollit dhe e klubit Jang Boj të Bernës. 24 vjeçarja Ismaili kishte vendosur që me një mike të saj

Ylli i Verder Bremenit transferohet te gjigandët e Stambollit

Golashënuesi më i mirë i Verder Bremenit sezonin e fundit, Maks Krushe sezonin e ri futbollistik do të luaj në Superligën e Turqisë. Krushe ishte një futbollistë i lirë pasi i përfundoi kontrata me Verder Bremenin, ndërsa më të shpejtë në këtë rast u treguan drejtuesit e Fenerbahçes, që arritën

Dortmundi i gatshëm të harxhojë 15 mln euro për Elif Elmaz

Skuadra nënkampione e Gjermanisë, Borusia e Dortmundit sërish ka zgjuar interesim për shërbimet e shkupjanit, Elif Elmaz, që aktualisht është pjesë e gjigandëve turq të Fenerbahçes. “Milionerët” po përgatisin një ofertë prej 15 milion euro për angazhimin e mesfushorit të talentuar, për të cilin interesohen edhe shumë skuadra tjera të

Makedonija Gj.P prezantoi shkupjanin Adem

Edhe pse kishte firmosur që më herët, Ermedin Adem vetëm sot është prezantuar nga ana e drejtuesve të Makedonija Gj.P, skuadër kjo që këtë edicion do të prezantojë vendin tonë në eliminatoret e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori 28-vjeçar skuadrës shkupjane iu bashkua nga rradhët e Renovës, duke vendosur kështu që

Këtij goli të super talentes Mojsoska do i kishin zili edhe yjet e futbollit (VIDEO)

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në konkurrencë të femrave që udhëhiqet nga trajneri Toshe Nacev me 26 dhe 28 qershor zhvilloi dy ndeshje kontrolluese ndaj moshatareve të tyre të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë ishte mbyllur me fitore 3:1 të vajzave të reja boshnjake, ndërsa në ndeshjen e dytë

Vardari të shtunën startoi me përgatitjet për sezonin e ri

Pasditën e së shtunës përgatitjet për sezonin e ri futbollistik i nisi edhe skuadra nënkampione e Vardarit, njofton “infOSport.mk”. Në grumbullimin e parë të thirrur nga ana e trajnerit Aleksanfdar Vasoski vërheshin mungesat e disa prej futbollistëve kyç të sezonit të kaluar, ndërsa gjithashtu edhe disa futbollistë nga shkolla e

Shkëndija cakton edhe miqësoren e fundit në tokën sllovene

Shkëndija ka caktuar edhe miqësoren e fundit për fazën e përgatitjeve që po i zhvillon në Kranjska Gora të Sllovenisë, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i fundit i “kuqezinjëve” në tokën sllovene do të jetë skuadra ukrainase e FC Zorya Luhansk, ndeshje kjo që në program është me datë 1 korrik, ndërsa