Të punësuarit në FFM deri me 24 mars do të punojnë nga shtëpia

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini dhe nën-kryetari i federatës, Lazar Rakixhiev pas kurfarë simptomesh të koronavirusit kanë përfunduar periudhën prej 14 ditëve nga prania në Kongresin e UEFA-së në Amsterdam (3-17 mars). Udhëheqësit e shtëpisë së futbollit vendor me rekomandim të Institutit për Shëndet Publik kaluan disa

ZYRTARE, Euro 2020 bëhet Euro 2021

Koronavirusi e ka bërë të pamundur zhvillimin e Kampionatit Europian të futbollit brenda këtij viti. Euro 2020 është bërë zyrtarisht, Euro 2021 teksa në mbledhjen e sotme është vendosur se kompeticioni nuk mund të zhvillohet normalisht këtë herë për shkak të virusit famëkeq që ka përfshirë të gjithë Europën. Kështu, UEFA ka

ZYRTARE, shtyhet ndeshja Maqedoni-Kosovë

Në këto momente është duke u zhvilluar video-konferenca me krerët e UEFA-së dhe të gjithë presidentët e federatave të futbollit Europian. Pika e parë është vendosur dhe dueli ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovë si dhe të gjitha ndeshjet tjera të plej of-it  për Kampionatin Europian të cilat duhej të luheshin deri

Cili futbollistë shënon për 1:0 më së shumti në La Liga?

Golat e shënuar në futboll nuk kanë peshën e njëjtë. Goli për 1:0 konsiderohet si një ndër golat vendimtarë. Të dhënat statistikore tregojnë se sulmuesi i Realit të Madridit, Karim Benzema, është futbollisti që më së shpeshti shënon golin hapës në La liga, shkruan “Mundo Deportivo”, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi francez një

Interi po mendon për pasuesin e Handanoviç, e gjen sërish te Udineze!

Portieri slloven, Samir Handanoviç është një element shumë i rëndësishëm te skuadra e Interit. Mungesa e tij pas dëmtimit u ndje shumë këtë sezon te skuadra “zikaltër”, drejtuesit e së cilës prej kohës po mendojnë të nënshkruajnë një kontratë të re me Handanoviç. Ky i fundit është i gatshëm të firmos

Dy skuadra gjigande dëshirojnë shërbimet e Hari Kejn

Totenhami do ta ketë shumë të vështirë ta mbajë në rradhët e veta edhe shumë kohë sulmuesin anglez, Hari Kejn. Dëshira e Kejn është që të jetë pjesë e një skuadre që do të luftojë për titull, ndërsa pikërisht skuadrat që interesohen për të kanë pretendime të tilla. Fjala është për shumë

Keisuke Honda shkruan histori, e bën atë që s’e ka bërë asnjë futbollist

Futbollisti i mirënjohur japonez, Keisuke Honda ka shënuar golin e 100-të në karrierë, në barazimin 1:1 që Botafogo e tij e regjistroi kundër Bangu. Në këtë mënyrë japonezi bëhet i vetmi futbollist që ka shënuar në gjashtë kontinente. Gjithçka ka nisur nga në Japoni, ku ai hodhi hapat e parë në

Gjithsej të etiketuara

“I shtrenjtë edhe për Bazelin”, sulmuesi që ëndërron Kosova është emri më i kërkuar në Zvicër

Andi Zeqiri është kthyer në një nga emrat më të ndjekur në futbollin zviceran edhe pse luan në kategorinë e dytë në kampionatin e këtij vendi. Djaloshi i cili në karrierën e tij ka qenë pjesë edhe e akademisë së Juventusit, po shkëlqen me Lozanën, me të cilën po shënon