Shkëndija vazhdon me rinovime

Shkëndija ka vazhduar bashkëpunimin me dy futbollistë të talentuar, të cilët shihen si e ardhmja e klubit “kuqezi” nga Tetova. Fjala është për Zija Merxhanin dhe Arlind Alitin, njofton “infOSport.mk”. Një vit është kontrata e re për Merxhanin, i cili me ekipin e parë të Shkëndijës numëron 8 paraqitje zyrtare, ndërkohë

Rabotniçki i rinovon kontratën kapitenit Siljanovski

Rabotniçki dhe Goran Siljanovski kanë vazhduar bashkëpunimin mes tyre, njofton “infOSport.mk”. Kontrata aktuale e ish futbollistit të Flamurtarit me Rabotniçkin skadonte gjatë ditës së nesërme (30.06), ndërsa me kontratën e re, Siljanovski te skuadra nga Parku i Qytetit do të qëndrojë edhe një vit e gjysmë. Në këtë mënyrë trajneri Ratko

Vijnë dy rinovime të reja te Struga Trim Lum

Pas vazhdimit të bashkëpunimit me shkupjanin, Florent Osmani, drejtuesit e Struga Trim Lum kanë vendosur të vijojnë bashkëpunimin edhe me dy emra të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është mbrojtësin e talentuar Klisman Cake dhe sulmuesin Dejan Cvetanoski. Me 21-vjeçarin Cake, është arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa me 30-vjeçarin Cvetanoski, drejtuesit e Struga

Struga Trim Lum dhe Kirovski ndajnë rrugët

Hristijan Kirovski në sezonin e ri futbollistik nuk do të jetë pjesë e  Struga Trim Lum. Lajmin për largimin e sulmuesit shkupjan për “infOSport.mk” e konfirmuan edhe vetë drejtuesit e skuadrës strugane, të cilët njëherit falënderuan Kirovskin për kontributin e dhënë gjatë sezonit të kaluar. Hristijan Kirovski skuadrës strugane iu bashkua

Bardhi shënon, Levante fiton (VIDEO)

Enis Bardhi ndodhet në super formë. Shkupjani në ndeshjen e tij të tretë pas pandemisë “Covid 19”, ka arritur të shënojë golin e dytë për Levanten, duke e ndihmuar këtë skuadër për të shënuar edhe një fitore tjetër në ndeshjet e La Liga-s, njofton “infOSport.mk”. Bardhi shënoi sot një super gol

Renova vazhdon ti besoj kontigjentit që ka, vijnë edhe dy rinovime të reja

Renova vazhdon ti besoj kontigjentit të futbollistëve që ka, ashtu që gjatë ditës së sotme nga ky klub kanë njoftuar vazhdimin e bashkëpunimit edhe me dy futbollistë të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Jasir Selmanin dhe mesfushorin difenziv nga Kosova, Alush Gavazaj, të cilët kanë nënshkruar kontrata të reja një