Dortmundi vallëzon nën ritmin e Haaland (VIDEO)

Erling Haaland pa dyshim se është një ndër sulmuesit më të mirë në futbollin e sotëm modern. Një gjë të tillë norvegjezi po dëshmon në vazhdimësi, ndërsa e dëshmoi edhe sot përballë Hertës së Berlinit, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi shtatëlartë shënoi plotë 4 gola në fitoren 5:2 ndaj Hertës në transfertë, duke

Futsal Shkupi fiton derbin lokal ndaj Juventus Seravës!

Futsal Shkupi ka shënuar fitore 4:2 në derbi ndeshjen e javës së katërt në elitën e futsalit vendor kundër Juventus Seravës, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje tipike kampionale, ku rolin kryesor e luajti përvoja e kampionëve në fuqi ndaj futbollistëve të rinj dhe shumë ambicioz të Juventus

Lacio rikthehet te fitorja, Immobile rikthehet me gol (VIDEO)

Lacio ka shënuar fitore 2:0 në udhëtim ndaj Krotones, duke u rikthyer shumë shpejtë te fitorja, pas atij barazimi të fundit ndaj Juventusit në kampionat, njofton “infOSport.mk”. Çiro Immobile u rikthye në fushë me gol. Golaedori i skuadrës “laciale” shfrytëzoi një krosim të Parolos në minutën e 21-të dhe mposhti me

Gjithsej të etiketuara

Ndeshjet e Premierligës, La Ligës dhe Serie A nuk do të transmetohen në Supersport! Ja arsyeja

Ndeshjet kryesore të kësaj jave në La Liga, Premierligën angleze dhe Serie A italiane nuk do transmetohen në Digitalb SuperSport, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë ndodh për shkak se kompania Digitalb ka probleme me sinjalin televiziv dhe për këtë arsye kanë njoftuar klientët që ndeshjet në 3 nga ligat më

Super Bernard Berisha me dy gola ndal Zenitin e madh (VIDEO)

Bernard Berisha po vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Akhmat Grozni në elitën e futbollit rus, teksa sot ka shënuar dy gola në barazimin 2:2 të skuadrës së tij përballë gjigandëve të Zenitit,njofton “infOSport.mk”. Berisha shënoi nga një gol në secilën pjesë, duke ju dhënë kundërpëgjigje golave që shënonin futbollistët e

Drita e Ardian Nuhiut superiore, fitojnë edhe Gjilani i Useinit dhe Feronikeli i Bojkut

Drita e Ardian Nuhiut nuk e ka diskutuar në asnjë moment fitoren në takimin e sotëm të javës së 13-të në Superligën e Kosovës, duke mundur 4:1 në udhëtim skuadrën e Besës nga Peja, njofton “infOSport.mk”. Dy futbollistë bartën mbi supe këtë fitore të skuadrës gjilanase, që në këtë mënyrë barazohet