Tetovari Fali Ramadani mbetet mbret i merkatos, Pjaniç e Sane vepër e tij!

Se ndal dot as CoVid-19! Në një periudhë të turbullt, kur pasojat e pandemisë kufizojnë çdo veprimtari, agjenti tetovar, Fali Ramadani vazhdon të godasë fuqishëm duke ‘furnizuar’ me lojtarë ekipet më të mëdha europiane. Edhe pse disi nën hije dhe i pa eksponuar në publik, është një shqiptarë që sërish bëhet

ZYRTARE, Besir Ramadani i bashkohet Struga Trim Lum

Shkupjani Besir Ramadani, njëherit ish futbollistë i FC Shkupit, sezonin e ri futbollistik do të luaj me skuadrën e Struga Trim Lum në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Ramadani me Struga Trim Lum ka firmosur kontratë 3-vjeçare, duke u bërë kështu pjesë e projektit afatgjatë të drejtuesve të skuadrës strugane,

Merr fund gjithçka, Ernest Gjoka do të udhëheq Shkëndijën edhe sezonin 2020/2021!

Ernest Gjoka konfirmohet edhe për një sezon në stolin e Shkëndijës. Strategu nga Tirana duket se ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e “kuqezinjëve” nga Tetova për të vijuar qëndrimin e tij edhe për sezonin 2020/2021. Ditë më parë, sidomos nga mediat maqedonase në vend u përfol se Gjoka kishte

Gjyqtari ndërpreu finalen e Kupës së Danimarkës sepse tifozët nuk respektuan distancën sociale

Finalja e Kupës së Danimarkës është ndërprerë për 15 minuta, sepse tifozët nuk respektuan rregullat e distancës sociale që janë në fuqi brenda stadiumit për të luftuar përhapjen e koronavirusit. “Gjatë pjesës së parë, gjyqtari duhej të ndërpriste ndeshjen për 15 minuta sepse tifozët e AaB (Aalborg), që nuk donin

Pas Ilieskit, Korabi firmos me Kocev të Makedonija GJ.P.

Vetëm disa orë pasi nënshkruan me Antionio Ilieskin, drejtuesit e Korabit kanë arritur që të bëjnë edhe goditjen e dytë në merkato, duke bërë për vete futbollistin e Makedonija Gj.P, Kristijan Kocev, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë të ri dhe të talentuar, i cili luan në krahun e majtë

Caktohen ndeshjet e balotazhit për plotësimin e ligave të dyta, ja datat kur do të zhvillohen

Në "Shtëpinë e futbollit" sot u hodh shorti për dyshet e ndeshjeve të balotazhit për plotësimin e Ligës së Dytë-Perëndim. Më 7 korrik në Stadiumin e Qytetit në Tetovë, në ndeshjen e parë do të takohen KF Çakllani dhe KF Fortuna, ndërkohë me 10 korrik po në të njëjtin stadium mejdanin

Korabi prezanton Antonio Ilieskin e Tikveshit

Korabi gjatë ditës së sotme ka prezantuar qendërmbrojtësin, Antonio Ilieski, me të cilin ka nënshkruar kontratë një vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Është ky përforcimi i parë në prag të sezonit të ri për skuadrën nga Dibra, që pretendon të krijoj një skuadër konkurrente për inkuadrim në Ligën e Parë. Ndërkohë kujtojmë se ditë