Ohrid Lihnidos pasurohet me dy talentë shqiptarë dhe sulmuesin e Voska Sport

Ohrid Lihnidos gjatë ditës së sotme ka njoftuar për përforcimet e para në prag të edicionit të ri në Ligën e Dytë unike, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e skuadrës nga Ohri do të jenë edhe dy talentët shqiptarë Mirlind Dauti dhe Hadis Tairi, të cilët së fundmi ishin pjesë e skuadrës së

Sot vëllazërorja e kampionëve, FC Shkupi-KF Tirana! Ja ku mund ta ndiqni

Dy skuadrat kampione të Maqedonisë dhe Shqipërisë, FC Shkupi dhe Tirana, sot në Turqi do të zhvillojnë një miqësore, që të dyja skuadrave do ju shërbejë si parapërgatitje për ndeshjet kualifikuese të Ligës së Kampionëve, që i presin në fillimin e muajit korrik, njofton “infOSport.mk”. Për kampionët e vendit tonë, do

Jakup Ramadani shpallet kampion për të dytin vit me rradhë me Liqenin në Kosovë

Liqeni ka arritur të shpallet kampion i Kosovës në futsall pas dy fitoreve të njëpasnjëshme në ndeshjet finale të “play-off” ndaj Liburnit. Skuadra nga Drenica, pjesë e së cilës është edhe shkupjani, Jakup Ramadani, pas fitores në ndeshjen e parë në Gjakovë (5:2), mbrëmë fituan edhe ndeshjen e dytë, këtë herë

Supergoli i Sabit Bilalit ndaj Mariborit (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës dje zhvilloi ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve që po i zhvillon në Slloveni. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” ishin kampionët slloven të Mariborit, ndaj të cilëve shënuan fitore minimale 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për Shkëndijën në këtë përballje e realizoi mesfushori Sabit Bilali në minutën

Marcelo drejt Milanit, por me një kusht të rëndësishëm për “kuqezinjtë”

Milani vazhdon të kërkojë lojtarë të cilët janë me eksperiencë dhe të cilët tashmë mund të ndihmojnë ekipin që të bëjë hapin para edhe në arenën evropiane. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se “veterani” i radhës që kanë piketuar kuqezinjtë është një i sapolarguar nga Real Madrid, Marcelo. Futbollisti brazilian nuk rinovoi

Bomba e ditës, Qatip Osmani merr drejtimin e Shkëndijës

Qatip Osmani rikthehet te Shkëndija. Është ky një super lajm për gjithë tifozët “kuqezi”, të cilët e kërkonin një rikthim të legjendës së tyre, me të cilin Shkëndija ka fituar 3 tituj kampion. Burime të besueshme të “infOSport.mk”, bëjnë me dije se Osmani së shpejti do të promovohet nga drejtuesit e