Trajneri i ekipit zvicerian komenton dëmtimin e Abrashit: Ai ka mish shqiptari, shërohet shumë më shpejt

Amir Abrashi pësoi një dëmtim serioz në përballjen e Shqipërisë kundër Hungarisë. Për këtë arsye futbollisti do të dilte nga fusha e blertë dhe pritet që të mos rikthehet për të paktën katër javë. Të paktën këtë e thotë e zakonshmja dhe gjuha mjekësore, por trajneri i “pitbullit tonë”, Giorgio Contini,

Shqipëria merr një lajm të hidhur në prag të ndeshjes vendimtare me Bjellorusinë

Shqipëria sonte bëri detyrën në ndeshjen kundër Kazakistanit, duke kaluar kështu me shumë sukses pengesën e parë nga dy të fundit që “kuqezinjtë” të shpresojnë në pozitën e parë në grupin C4 të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ekipin e Edi Rejës të mërkurën (18 nëntor) e pret përallja tjetër vendimtare

Leksione patriotizmi nga Abrashi, disa nuk iu përgjigjën ftesës së kombëtares, ai pranoi me dëshirë karantinën

Mesfushori i palodhshëm i Frjaburgut, Amir Abrashi mund të mos jetë ndër personazhet më mediatikë të kombëtares shqiptare të futbollit, por pa dyshim se mbetet një nga më të palodhurit në radhët e kuqezinjëve. Për fatin e keq, karriera e tij në këto vite është bllokuar shpesh nga dëmtime të njëpasnjëshme,

Luftarak dhe i vendosur, Abrashi futbollisti që spikati kundër Lituanisë

Mesfushori i Frajburgut dhe Shqipërisë, Amir Abrashi ishte futbollisti që spikati më së shumti në ndeshjen ndaj Lituanisë, sfidë që përfundoi me rezultatin 0:0. Lojtari veteran i ekipit kuqezi fitoi të gjitha duelet në mesfushë me rivalët “balltikë”. Sipas “Sofa Score”, ai u vlerësua me notën 8.1. 30-vjeçari kreu 5 ndërhyrje të

Abrashi shënon në fitoren e Frajburgut ndaj Sent Gallenit të Kamberit

Frajburgu i Amir Abrashit në një miqësore të zhvilluar sot kundër Sent Gallen shënoi fitore 3:1, teksa pikërisht futbollisti shqiptarë doli të jetë një nga realizatorët e golave, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje që zgjati 120 minuta, mes shiut rrebesh, futbollisti i Kombëtares shqiptare shënoi golin e tretë për skuadrën gjermane,

Lajme të këqija për Panuçin, Abrashi do mungojë ndaj Spanjës dhe Italisë

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi do të mungojë për katër javë nga fushat e futbollit, pas dëmtimit në gju gjatë ndeshjes së Frajburgut ndaj Bajer Leverkusenit. Shtatëshkurti shqiptarë u dëmtua në minutën e 28-të, duke braktisur fushën, ndërsa pas ekzaminimeve mjekësore u mësua se 27-vjeçari ka një problem me kupën

E bujshme, Dortmundi vihet pas gjurmëve të Abrashit

Skuadra e njohur gjermane, Borusia e Dortmundit është vënë pas gjurmëve të mesfushorit të palodhshëm shqiparë, Amir Abrashi. Lajmin e bënë të ditur e përditshmja gjermane, “Sport Bild”, e cila potencon se Abrashi, mund të ndërrojë skuadër gjatë verës dhe se shumë shpejt do të nisin bisedimet mes drejtuesve të Dortmundit