Zeni Husmani shënon në derbin ndaj Olimpijas

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Zeni Husmani ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij, Domzhale në disfatën 1:2 ndaj Olimpija Ljublanës, njofton “infOSport.mk”. Husmani shënoi golin e fundit të takimit, kur në minutën e 92-të vendosir edhe rezultatin përfundimtarë të takimit. Ndryshe Olimpija e Ljublanës fitoren e kishte

Rabotniçki dhe Domzhale u ndanë në barazim, Fazliu titullar

Rabotniçki dhe Domzhale u ndanë miqësisht në miqësoren e zhvilluar sot në Domzhale, njofton “infOSport.mk”. 1:1 ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi, ndërsa ishte ky barazimi i parë në ndeshjen e 5-të kontrolluese që “romantikët” e zhvilluan në kuadër të fazës së përgatitjeve që po i zhvillojnë në Slloveni. Deri më

Shkëndija barazon ndaj Domzhales në Slloveni (VIDEO)

Shkëndija ka barazuar 1:1 në ndeshjen e parë miqësore kundër Domzhales në tokën sllovene, atje ku kampionët në fuqi të vendit po zhvillojnë fazën e përgatitjeve në prag të ndeshjes së parë eliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/1734270396688570/ Ishte Domzhale skuadra që avansoi e para në këtë ndeshje me

Shkëndija pasurohet me dy talentë të rinj

Përveç tre përforcimeve të deritanishme, Remzifaik Selmani, Konstantin Çeshmexhiev dhe Omar Imeri, pjesë e skuadrës kampione të Maqedonisë janë edhe dy fytyra të reja. Me vendim të stafit teknik tanimë pjesë e ekipit të parë janë edhe dy futbollistët e skuadrës U19 të Shkëndijës, Arlind Aliti dhe Florent Ramadani. Arlind Aliti (i

Nuk mjafton goli i  Agim Ibraimit, Iseni me Vardarin mundin Domzhalen (VIDEO)

Agim Ibraimi në njërën anë dhe Besar Iseni në anën tjetër dolën të jenë protagonist të ndeshjes miqësore midis Domzhales dhe Vardarit, skuadër kjo që në fund iu gëzua fitores me rezultatin 1:2, njofton “infOSport.mk”. Domzhale kaloi në epërsi në minutën e 19-të falë golit të shënuar nga ana e tetovarit,

Super goli i Agim Ibraimit ndaj Aluminij (VIDEO)

Agim Ibraimi gjatë ditës së djeshme gjeti golin e tij të parë me fanellën e Domzhale në kampionatin elitarë slloven, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi shënoi golin e fundit në fitoren 6:1 të Domzhales, duke shënuar një super gol me të majtën e tij. Ibraimi shënoi në minutën e 89-të, ndërsa gjithashtu morri pjesë