Kur Meçkarovski ndanë drejtësinë, Shkëndija dhe Vardari gjithnjë shënojnë

Sot në futbollin vendor hap siparin stinori pranveror në Ligën e Parë Futbollistike, e ku pa dyshim se e gjithë vëmendja do të përqëndrohet te derbi ndeshja në Tetovë, ku mejdanin do të ndajnë skuadra kampione në fuqi e Shkëndijës dhe nënkampionët e Vardarit, njofton ‘infOSport.mk’. Këto ndeshje viteve të fundit

Meçkarovski do të referojë të mërkurën në derbin Vardari-Shkëndija

Vardari dhe Shkëndija të mërkurën do të përballen ndërmjet veti në ndeshjen e parë të çerekfinales në Kupën e Maqedonisë. Për këtë sfidë është përcaktuar Dimitar Meçkarovski për të ndarë drejtësinë, ndërsa ndihmës të tij do të jenë Goce Petrovski dhe Igor Shirilov. Arbitri i katërt do të jetë Nikola Kostençev.