Ukrainën nuk e ndal as lufta, pas fitores ndaj Skocisë sheh me sy ka “Qatar 2022” (VIDEO)

Kombëtarja e Ukrainës është shumë pranë për të realizuar ëndërrën “Qatar 2022”, pasi sonte në ndeshjen gjysmëfinale të balotazhit morri një fitore të madhe ndaj Skocisë në transfertë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u zhvillua në “Hampden Park” në Gllazgou në një atmosferë të shkëlqyer. Ukraina kaloi në epërsi në minutën

Shqipëria turpërohet nga Skocia midis Shkodrës (VIDEO)

Shqipëria është turpëruar në “Loro Boriçi” në përballjen ndaj Skocisë, skuadër kjo që shënoi fitore 0:4, duke arritur një ndër fitoret më të mëdha në transfertë dhe të parën në këtë cikël. Në anën tjetër Shqipëria pësoi një ndër disfatat më të rënda si vendas, e para me 4 gola

Shqipëria nuk shënon në shtëpi, Skocia nuk fiton si mysafir

Skocia vjen në Shkodër për të luajtur ndeshjen kundër Shqipërisë, e vlefshme për Grupin 1 në Ligën C. Në këtë takim skuadra skoceze vjen me synimin për të marrë fitore, duke krijuar mundësi për të kaluar grupin, nëse fiton edhe ndaj Izraelit në ndeshjen e fundit. Kjo është ndeshja e fundit në

Skenarë thuajse të pamundur që i japin vendin e parë Shqipërisë

Më disfatën e mbrëmshme 2:0 në Beer Sheva ndaj Izraelit, Shqipëria i ka minimizuar shanset për ta mbyllur Grupin 1 të Ligës C në vendin e parë. Gjithsesi, ekziston një mundësi matematike, me një përqindje shumë të ulët që të ndodhë, që ‘kuqezinjtë’të lënë pas në renditje si Izraelin ashtu edhe

Izraeli mund Skocinë, Shqipëria renditet e fundit në grup (VIDEO)

Izraeli ka shënuar fitoren e parë në kuadër të grupit 1 në Ligën ‘C’, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kundërshtari i ardhshëm i Shqipërisë sonte në terren vendas mundi Skocinë me rezultatin 2:1, që ishte njëherit edhe fitorja e parë, për më tepër me përmbysje, duke marrë një sukses që

Shqipëria dështon ndaj Skocisë (VIDEO)

Shqipëria ka pësuar disfatë 0:2 në ndeshjen ndaj Skocisë në kuadër të Ligës së Kombeve, duke bërë që të humb pozitën e parë në grupin e parë të Ligës "C", njofton "infOSport.mk". Shqipëria disa herë është munduar të dalë para për të rrezikuar, por Balaj dhe Memushaj kanë humbur disa rastë