Zidane flet në prag të ndeshjes së madhe me Çelzin, flet edhe për Hazard dhe Ramos!

Zinedine Zidane, si zakonisht para ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, është shfaqur në konferencën për shtyp para mediave për të folur në prag të ndeshjes gjysmëfinale me Çelzin. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave e zhvilluar në Madrid, ishte mbyllur me barazimin 1:1, rezultat ky që i favorizon “blutë” e

Buzëqesh Zidane, rikuperohen 4 futbollistë të lënduar, mes tyre edhe Ramos

Bankina e Zinedine Zidane është tronditur ndjeshëm pas rezultateve negative të Realit të Madridit javët e fundit dhe e mërkura do të jetë një mbrëmje vendimtare, pasi skuadra do të diskutojë kalimin në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve. “Mbretërit” do të presin gjermanët e Borusia Menhengladbah, në një sfidë

Zidane zgjedh transferimin e parë për këtë verë te Reali

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i vendosur për transferimin e mesfushorit francez të Mançester Junajtedit, Poll Pogba. Një gjë të tillë pohon e përditshmja franceze, “L’Equipe”, sipas së cilës “mbretërit” shihen favorit për nënshkrimin e Pogbas përballë Juventusit. Reali i Madridit prej kohësh kërkon mesfushorin francez, dhe “Djajtë e Kuq”

AS: Reali konfirmon Zidane, gati revolucioni në skuadër

Ndërkohë që në mediat spanjolle, por edhe në ato europiane me të madhe po flitet për largimin e Zinedin Zidane dhe pasuesin e tij në pankinën e Realit të Madridit, e përditshmja spanjolle “AS” ka zbuluar sot se presidenti Florentino Perez ka vendosur t’i besojë francezit edhe për sezonin e