Bujar Islami emërohet në postin e trajnerit te Vëllazërimi

Bujar Islami është emëruar trajner i ri i Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Ish ndihmës trajneri i Renovës, me skuadrën e Ligës së Dytë – Perëndim ka arritur kontratë një vjeçare. Strategu tetovar, i cili posedon pro liçencë prej trajneri, në këtë post te Vëllazërimi do të zëvendësojë Xhengis Rexhepin, ndihmës

Rej Manaj vazhdon karrierën në Spanjë

Rej Manaj më nuk do të jetë pjesë e Interit. Futbollisti shqiptarë ka firmosur kontratë 5-vjeçare me ekipin spanjoll të Albasetes, që garon në Kategorinë e Dytë. Manaj edhe sezonin e kaluar luante në Spanjë, mirëpo duke mbrojtur ngjyrat e skuadrës së Granadas. Me këtë skuadër reprezentuesi shqiptarë zhvilloi 19 ndeshje,

Ndeshje epike me 7 gola të shënuar! Franca mund Argjentinën dhe kalon në çerekfinale (VIDEO)

Franca është çerekfinalistja e parë në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Didie Deshamp në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mundën Argjentinën e Messit me rezultatin 4:3. Ishte kjo një ndeshje epike me shumë kthesa në rezultat, ku të dyja skuadrat dhanë më të

Gjithsej të etiketuara

Maestro Pavar i kundërpërgjigjet Merkados me një super gol (VIDEO)

Një super ndeshje jemi duke ndjekur në “Kazan Arena”, aty ku mejdanin po ndajnë Argjentina dhe Franca në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pas golit të Merkados në minutën e 48-të, Franca u kundërpërgjigjë 9 minuta më pas me anë të

Gjithsej të etiketuara

Franca avanson ndaj Argjentinës (VIDEO)

Franca avanson ndaj Argjentinës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pas një kundërzbritjeje të shpejtë, Kilian Mbape nuk mund të ndalej nga futbollistët argjentinas, ndërsa në momentet kur talenti francez u fut brenda zonës, Markus Roho e fauloi atë nga mbrapa, me ç’rast

Majk Tajson sot mbushi 52 vjet

Majk Tajson ka lindur pikërisht më 30 qershor të vitit 1966. Ai është një ish boksier profesionist amerikan i cili konkurroi nga 1985 deri në 2005. Ai mbretëroi si kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda botërore dhe mban rekordin si boksier më i ri për të fituar titullin e rëndë