Najdenov përfundon aventurën në Superligën shqiptare

Bojan Najdenov e ka mbyllur para kohe aventurën  e tij te Laçi. Pesë javë para përfundimit të sezonit në kampionatin shqiptarë, Najdenov dhe drejtuesit e skuadrës laçiane kanë zgjedhur që ta mbyllin me konsensus kontratën mes tyre, duke mos rinovuar për sezonin e ardhshëm. Në fakt, ky ka qenë një divorc

Formacioni zyrtar Arsenal-Valencia, nga minuta e parë edhe Xhaka e Mustafi

Arsenali dhe Valencia do të përballen sonte në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Formacioni i dy ekipeve është bërë i ditur dhe dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi do ta fillojnë takimin nga minuta e parë për klubin londinez. Ndeshja fillon në orën 21:00. Formacionet zyrtare: Arsenal: Cech; Sokratis,

Goli i Messit që çmendi komentatorët! (VIDEO)

Goli i Lionel Messit i shënuar ndaj Liverpullit nga gjuajtja e lirë, është përjetuar në forma të ndryshme, teksa përjetimet më emocionuese vijnë nga komentatorët e ndeshjeve futbollistike, që kanë komentuar drejtpërdrejtë këtë ndeshje. Media spanjolle ‘AS’, ka publikuar një video inçizim me disa nga komentimet më emocionuese të golit të

Sonte rradhën kanë gjysmëfinalet e Liga Europa

Pas Ligës së Kampionëve sonte është radha për ndeshjet e para gjysmëfinale të Liga Europa, ku dy skuadrat favorite Arsenali dhe Çelzi do të tentojnë të bëjnë hapin e madh drejt finales së këtij kompeticioni që do të zhvillohet në Baku. Në "Emirates Stadium" dhe në "Commerzbank Arena" spektakli pritet të jetë

De Ligt tashmë ka zgjedhur skuadrën e tij të re

Falë paraqitjeve të tij me fanellën e Ajaksit, Matis de Ligt, pa dyshim se për momentin është një ndër futbollistët më të kërkuar në tregun europian të futbollit. Për shërbimet e holandezit interesohen shumë skuadra të njohura europiane, mirëpo si duket 19-vjeçari i Ajaksit tashmë ka zgjedhur skuadrën ku dëshiron

Deklarata bombë e Balotelit për Messin: “Për të mirën e futbollit mos e krahasoni me numrin 7 të Juventusit”

Lionel Messi edhe njëherë tjetër dëshmoi se është një futbollistë i madh dhe se i gjindet skuadrës së tij Barcelonës, mu në momentet vendimtare. Ashtu ndodhi të jetë edhe mbrëmë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Liverpullit, në të cilën ylli argjentinas shënoi dy gola në