Besart Ibraimi ishte afër kalimit te Skënderbeu!

Besart Ibraimi pa dyshim se është një ndër sulmuesit më të mirë që ndonjëherë ka luajtur te Shkëndija, por në përgjithësi edhe në elitën e futbollit vendor. Me 167 gola të shënuar në total, sulmuesi kërçovarë është “mbreti” i golave në historinë e futbollit të Maqedonisë, ndërsa në një prononcim për “Fan Zone” në SuperSport, ka folur edhe për kontaktet dhe mundësinë e humbur që ai vite më parë të luante me fanellën e Skënderbeut.

“Isha shumë afër kalimit te Skënderbeu gjatë kohës kur ata kaluan në fazën e grupeve të Liga Europa. Kemi qenë në kontakte, por nuk u finalizua në fund” – është shprehur Besart Ibraimi, i cili gjatë karrierës së tij përveç me Shkëndijën, në futbollin vendor ka luajtur edhe me skuadrën tjetër tetovare, Renovën, si dhe me dy skuadrat kërçovare, Vëllazërimin dhe Napredokun.

Leave a Reply