“Covid 19” shkak për shtyerjen e ndeshjes Marsej-Nice

Të paktën 10 nga 30 futbollistë që ka në organikë klubi francez i Nice, kanë rezultuar pozitivë ndaj koronavirusit dhe për këtë arsye Komisioni i Garave në “Ligue 1” ka vendosur shtyrjen e ndeshjes ndaj Olimpik Marsejës. Sfida ishte në plan për t’u zhvilluar këtë të shtunë, por tashmë është shtyrë

Messi: Mjaft më, u lodha duke qenë problemi i gjithçkaje në klub

Largimi i presidentit Josep Maria Bartomeut nuk ka zgjidhur hallet te Barcelona, përkundrazi. Kaosi në aspektin administrativ dhe atë sportiv vazhdon dhe për çdo gjë, një nga emrat që përmendet në vazhdimësi është ai i Lionel Mesit. Por vetë argjentinasi është mërzitur duke dëgjuar emrin e tij të përmendet për çdo

Maqedonia dhe Kosova sërish në Ligën “C”, Shqipëria siguroi një vend për në Ligën “B”

Sonte janë zhvilluar ndeshjet e fundit në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kombeve, me ç’rast edhe zyrtarisht janë mësuar ekipet që do luajnë një rang më lartë, apo më poshtë për edicionin e ardhshëm të këtij kompeticioni, njofton “infOSport.mk”. Kështu në kuadër të Ligës “C” ku bënin pjesë Maqedonia, Kosova

UEFA merr vendimin e papritur, kombëtarja ballkanase fiton ndeshjen në tavolinë

UEFA ka sjellë vendimin përfundimtarë  për ndeshjen e anuluar të Ligës së Kombeve midis Rumanisë dhe Norvegjisë. Kombëtarja rumune ka fituar tre pikëshin në tavolinë, kjo pasi skuadra norvegjeze nuk ka mundur dot të udhëtojë për arsye të udhëzimit të Autoritetit Sanitar pasi mbrojtësi Elabdellaui kishte rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndeshja ishte

Çikalleshi barazohet me Taren, Salihin, por edhe me Timo Verner!

Sokol Çikalleshi, falë “dopietës” së shënuar sot përballë Bjellorusisë, ka hyrë në listën e golashënuesve më të mirë të përfaqësueses shqiptare, pasi ka arritur shifrën e 10 golave të shënuar me fanellën “kuqezi”. Futbollisti i Konjaspor tashmë renditet si i 7-ti në renditjen e përgjitshme të golashënuesve shqiptarë, duke iu bashkuar

Armand Duka e kall bashkë me lojtarët “kuqezi” në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka festoi bashkë me ekipin e Shqipërisë në dhomat e xhveshjes së stadiumit “Air Albania” fitoren 3:2 ndaj Bjellorusisë. Kreu i futbollit shqiptar takoi secilin prej lojtarëve të grumbulluar për sfidën me bjellorusët, më pas festa ka nisur furishëm duke u grumbulluar të gjithë

Angellovski: Humbëm nga një gol naiv

Igor Angellovski ka pësuar disfatën e parë si trajner i Maqedonisë në vitin 2020, edhe atë në një moment shumë të vështirë, njofton “infOSport.mk”. Përfaqësuesja futbollistike e vendit në ndeshjen vendimtare që vendoste se cila prej dy kombëtareve do të luaj në Divizionin B të Ligës së Kombeve, u mund

Një ish futbollistë i Vardarit ndëshkoi Maqedoninë (VIDEO)

Maqedonia nuk i’a arriti që të përsëris suksesin e vitit të kaluar, për tu renditur si e para në grup në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen vendimtare të besuarit e seleksionuesit Igor Angellovski pësuan disfatë 1:0 ndaj Armenisë në Qipro, duke humbur kështu pozitën

E bukur, Shqipëria lidere e grupit C4 në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, falë fitores 3:2 ndaj Bjellorusisë në ndeshjen e fundit të grupit C4 në Ligën e Kombeve, ka siguruar kualifikimin për në Ligën B, për edicionin e ardhshëm, të tretin në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ligën C4, Shqipëria e mbylli si lidere me 11