Sileksi gjenë shumë shpejtë zëvendësuesin e Grozdanoskit

Sileksi ka reaguar shumë shpejtë në merkato, teksa pas largimit të Hristijan Grozdanoskit, ka arritur akordin me mbrojtësin, Jordan Serafimovski,njofton “infOSport.mk”. 29-vjeçari Serafimovski në Kratovë vjen nga rradhët e Bellasicës, pjesë e së cilës skuadër ishte që nga vera e vitit 2015-të, ndërsa gjatë karrierës së tij i njëjti kishte

Dortmundi mundi Lajpcigun në transfertë pas një pjese të dytë të shkëlqyeshme (VIDEO)

Borusia Dortmundi ka shënuar fitore 3:2 ndaj Lajpcigut si mysafir në ndeshjen më interesante të javës së 15-të në Bundesligë, njofton “infOSport.mk”. Dy talentët e rinj të skuadrës, Xhejdon Sanço (55’) dhe Erling Haaland (71’, 84’) siguruan fitoren e “verdhezinjëve”, të cilët në këtë mënyrë i dhanë fund serisë prej 4

Super lajm, El Sharavi rikthehet te Milani!

Stefan El Sharavi është shumë pranë rikthimit te skuadra ku shkëlqeu për disa vite. E përditshmja italiane, “Corriere dello Sport”, ka lëshuar sot një lajm bombastik, duke raportur se El Sharavi mund të rikthehet te Milani. Rosonerët janë të gatshëm të godasin në merkato vetëm kur iu vie ndonjë mundësi e mirë

10 gola të pësuar në 3 ndeshjet e fundit, Kukësi përgatit ofertën për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare!

Skuadra e Kukësit ku luajnë edhe tre ish futbollistët e Shkëndijës, Agim Ibraimi, Besir Demiri dhe Gjelbrim Taipi sot ka pësuar edhe një disfatë tjetër në kuadër të Superligës shqiptare, këtë herë duke u mundur në transfertën ndaj Laçit (2:3). Me 3 golat e pësuar sot verilindorët kanë shkuar në numrin

Ja sa të holla përfitoi Shkëndija nga shitja e Valon Ahmedit

Valon Ahmedi prej sot edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Bjellorusisë, Shakhtar Soligorsk. Mesfushori kërçovarë, i cili ka luajtur edhe me kombëtaren shqiptare, në kampionatin bjellorus transferohet nga rradhët e Shkëndijës, te e cila skuadër qëndroi për 1 vit të plotë, pas transferimit janarin e

Agim Ibraimi e nis me gol edhe vitin 2021, megjithatë Kukësi i tij humbet nga Laçi (VIDEO)

Agim Ibraimi vitin 2021 e ka nisur me këmbë të mbarë, teksa ka shënuar gol që në ndeshjen e parë me skuadrën e Kukësit në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollistii Shkëndijës shënoi golin e parë për Kukësin në transfertën ndaj Laçit, skuadër kjo që në fund shënoi fitore 3:2. Diferencën