Shpresat e Maqedonisë mundin Armeninë, shënon edhe Sefer Emini  

Shpresat e Maqedonisë kanë mundur Armeninë me shifrat 3:1 në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europipanit të vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e fundit si vendas për ekipin e Kanatllarovskit në kuadër të grupit “H” eliminator, të cilin do e mbyllim me ndeshjen në transfertë, më saktësisht në

Maqedonia e nis me barazim ciklin e ri në Ligën e Kombeve (VIDEO)

Maqedonia e Veriut e ka nisur me barazim edicionin e ri në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit barazuan 1:1 në transfertën ndaj Bullgarisë në ndeshjen e grupit 4 të Ligës “C” që u zhvillua sonte në Razgrad në stadiumin “Juvefarma Arena”. Kiril Despodov shënoi

Milevski starton me Bardhin kapiten, njihuni me formacionin anti-Bullgari

Bullgaria dhe Maqedonia sot startojnë ciklin e ri të garave në kuadër të Ligës së Kombeve, edicioni i tretë ky i këtij formati më të ri në nivel kombëtaresh, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë starton në ora 18:00 në qytetin e Razgrad, ndërsa të dy trajnerët e ekipeve kombëtare tashmë kanë

Besir Iseni vërshohet me oferta nga Kosova dhe Shqipëria, e kontakton edhe FC Shkupi

Besir Iseni edhe pse ende është nën kontratë me Struga Trim Lum, i njëjti me shumë gjasa edicionin e ri do të bëhet me skuadër të re. Kjo për shkak interesimit të madh të skuadrave si nga vendi, po ashtu edhe nga rajoni. Informacione të afërta me “infOSport.mk”, bëjnë me dije

Ofertë identike për Ibraimin nga Partizani dhe FC Shkupi! Cila do jetë zgjidhja e kërçovarit

Besart Ibraimi është një emër mjaft i lakuar në merkaton e kësaj vere, teksa i njëjti përveç në Maqedoni, por kërkohet edhe në Shqipëri, shkruan “infOSport.mk”. Siç kemi njoftuar edhe javë më parë, skuadra e Partizanit është skuadra e parë që ka kontaktuar bomberin kërçovarë, edhe atë menjëherë pas përfundimit të

Kantallarovski si Milevski, me 5 shqiptarë nis ndeshjen kundër ArmenisëU21

Sot është dita kur në terren do të zbresin dy përfaqësueset futbollistike të vendit, ajo e seniorëve dhe juniorëve, njofton “infOSport.mk”. Siç e dimë, Maqedonia A e Bllagoja Milevskit do të përballet me Bullgarinë sot në ora 18:00 në Razgrad, me çka nis ciklin e ri të garave në kuadër të

Makedonija Gj.P direkt në raundin e dytë, ja kur nis rrugëtimi për skuadrat nga vendi në Ligën e Konferencës

Fituesja e Kupës së Maqedonisë, Makedonija GJ.P, garat në Ligën e Konferencës do ti nis direkt nga raundi i dytë kualifikues, njofton “infOSport.mk”. Pas disa ndryshimeve të bëra këtë vit, me përjashtimin e skuadrave ruse nga të gjitha kompeticionet europiane, përfshirë këtu Ligën e Kampionëve, Liga Europën dhe Ligën e Konferencës,

“Ukraina nuk ka vdekur ende”, Zelensky mesazh prekës pas fitores ndaj Skocisë

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka uruar kombëtaren e Ukrainës për fitoren ndaj Skocisë. Skuadra e Aleksander Petrakov fitoi ndeshjen gjysmëfinale të “play-off-it” të kualifikimeve të Kupës së Botës 2022 me rezultatin 3:1, duke siguruar një vend për ndeshjen finale, atë të 5 qershorit kundër Uellsit. “Ka momente kur shumë fjalë nuk

Messi me shokët i mbajtën leksion futbolli kampiones së Europës, Italisë (VIDEO)

Argjentina i ka mbajtur leksion futbolli Italisë, duke i mundur me rezultatin 3:0 “axurrët” në ndeshjen finale për trofeun "Finalissima", njofton “infOSport.mk”. Golat nga “Uembli” në Londër për argjentinasit i realizuan, Lautaro Martinez (28’),  Anhel Di Maria (45’) dhe Paolo Dybala (90’). Megjithatë rezultati nuk pasqyron dominimin e plotë të “gauçosëve” në