Edhe pse i kishte të shkruara, De Gea nuk priti asnjë nga 11 penaltitë e futbollistëve të Viljarealit! (VIDEO)

David de Gea mund të cilësohet si fajtori kryesor për humbjen e penalltive në finalen e mbrëmshme të Liga Europa të Mançester Junajtedit ndaj skuadrës spanjolle të Viljarealit!? “Djajtë e Kuq” humbën mundësinë për të fituar trofeun e dytë më të vlefshëm për klube europiane, pasi u mposhten në finale nga

Super De Gea dhe super Junajtedi vazhdon serinë e fitoreve (VIDEO)

Ka vazhduar seria e shkëlqyeshme e Mançester Junajtedit me Ole Gunar Solskjaer, pasi sot ‘Djajtë e Kuq’ sot mundën Totenhamin në derbi ndeshjen e javës së 22-të në ‘Uembli’ me rezultatin minimal 1:0, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm për skuadrën nga ‘Olld Traford’ e realizoi Markus Rashford në minutën e 44-të

Junajtedi pranë edhe një shkëmbimi tjetër, kësaj rradhe me Realin

Pas shkëmbimit të Mikhtarianit me Sançezin, Mançester Junajtedi është i interesuar që ta bëjë edhe një sakrificë të ngjashme. “Djajtë e Kuq” janë ende të hapur për mundësinë e kthimit në “Old Traford” të Kristiano Ronaldos, por vetëm përmes shkëmbimit me portierin David de Gea. Edhe pse solli Sançezin këtë dimër, Junajtedi