“InfOSport.mk” mëson: Gëzim Krasniqi largohet nga Rabotniçki

Gëzim Krasniqi është larguar nga skuadra e Rabotniçkit. Ashtu siç mëson “InfOSport.mk”, Krasniqi nuk ka vazhduar kontratën me “romantikët”, duke u rikthyer kështu pas aventurës  6 mujore në Shqipëri. Sipas burimeve të portalit tonë, shkaku i mos vazhdimit të kontratës mes palëve ka qenë paga e vet lojtarit, me këtë të

Gëzim Krasniqi mes dilemave, të qëndrojë apo të ikë nga Rabotniçki

I ardhur te Rabotniçki në janar të këtij viti nga Partizani i Tiranës, Gëzim Krasniqi mbërrin në “kufirin” të zgjedh mes ikjes apo qëndrimit. Futbollist kualitativ me tipare qendërmbrojtësi, por gjysëm standart te Rabotniçki. Problemi nuk dihet, ndoshta ndërrimi i trajnerëve nga Goran Stankovski te Gjore Jovanovski bëri që Krasniqi të

Dy futbollistët e Rabotniçkit falin namazin e xhumasë (FOTO)

Dy futbollistë të suksesshëm dhe praktikues të fesë islame. Nehar Sadiki e Gëzim Krasniqi janë parë sot, duke e falur namazin e xhumasë. Dy mbrojtësit e “romantikëve” duket se janë të lidhur ngushtë edhe në aspektin fetar, ndërsa këtë të premte ishin prezent në xhaminë “Mustafa Pasha” të Shkupit për