Sedat Berisha zhvillon edhe stërvitjen e parë si “bardheblu”

Sedat Berisha pasditën e së premtës u zyrtarizua si përforcimi më i ri i skuadrës së Tiranës. Shkupjani pas prezantimit nga ana e klubit, iu ka bashkangjitur bashkëlojtarëve në stërvitjen e ditës, duke zhvilluar edhe seancëne parë si “bardheblu”. Me afrimin e Berishës, trajneri brazilian i Tiranës, Ze Maria kompleton repartin

Shkupi “teston” 7 futbollist të rinjë nga Nigeria e Senegali

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore pas ndeshjes kontrolluese që e luajti të mërkurën me Ballkanin e Kosovës, ndërsa stërvitjes të ekipit “bardhekaltër” iu kanë bashkangjitur edhe 7 futbollist të rinjë. Kryesia e skuadrës nga Çairi me stafin teknik kanë marrë në “testime” 7 futbollistët, të cilët

Bujamin Asani ende futbollist i lirë, oferta më shumë jashtë Maqedonisë

Futbollisti shkupjan Bujamin Asani, pas ndërprerjes së bashkëpunimit me Rabotniçkin në fund të sezonit, vazhdon të mbetet lojtari i lirë. Në adresë të Asanit gjatë kësaj merkato verore kanë arritur oferta nga klube të vendit dhe jashtë saj, të cilët ishin të interesuar për t’i fituar shërbimet e shkupjanit, mirëpo