Partizani fiton dhe feston fitoren e 1001-të në kampionatin shqiptarë

Pas disfatës javën e shkuar nga Skënderbeu, skuadra e Partizanit shumë shpejtë është rikthyer te fitorja, duke mundur të shtunën në transfertë Kamzën me rezultatin minimal 0:1, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm të vlefshëm tre pikë për “të kuqtë” nga Tirana e realzoi Bruno Telushi në minutën e 67-të. Për Partizanin

Demir Imeri përfundon kontratën me Kamzën

Demir Imeri është një futbollist i lirë. Talenti 22-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Kamzës, me të cilën skuadër kishte kontratë deri me 31 maj. Palët nuk gjetën gjuhën e përbashkët për të vazhduar bashkëpunimin, ashtu që tashmë futbollisti kërçovarë është në kërkim të sfidave të reja. Rikujtojmë Imeri, skuadrës së

Imeri, super gol në fitoren e Kamzës (VIDEO)

Demir Imeri stinorin pranveror në elitën e futbollit shqiptarë e nisi në mënyrën më të mirë, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë shënoi një gol në fitoren 3:1 të Kamzës ndaj Laçit, duke i dhuruar tre pikë mjaft të vlefshme skuadrës së tij në garën për një vend në garat evropiane. Imeri shënoi

Imeri asiston në barazimin e Kamzës ndaj Juventusit

Demir Imeri ka shkëlqyer në takimin e sotshëm të Kamzës të zhvilluar ndaj skuadrës së Juventus Bukureshti nga Rumania, ndeshje kjo e zhvilluar në Antalia të Turqisë, ku të dyja skuadrat po zhvillojnë fazën përgatitore, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Shkëndijës, Imeri në këtë ndeshje luajti deri në minutën e 80-të,