Çmendet PSZH-ja, 325 mln euro për dyshen e Barcelonës

Skuadra kampione e Francës, Paris Sen Zhermeni është gati për të bërë çmendurinë e fundit në këtë merkatoje vere. Sipas mediave “iberike”, PSZH-ja kërkon të nënshkruajë me dyshen e Barcelonës, Ivan Rakitiç – Serhio Buskets, shkruan “Goal.com”. Buskets ka një klauzolë prej 200 milionë eurosh, ndërsa mesfushori kroat prej 125 milionë euro. Në

Rakitiç largohet nga Barcelona, destinacioni i tij i rradhës Premierliga

Mesfushori kroat Ivan Rakitiç mund të largohet nga Barcelona në fund të këtij stinori. Mesfushori “katalunas” është duke shqyrtuar ofertat një nga një, ndërsa më tërheqëse mbetet ajo e Mançester Junajtedit. 30-vjeçari i Barcelonës, cilësohet si një prej objektivave kryesorë të “Djajve të Kuq” për sezonin tjetër, pasi Hoze Murinjo kërkon

Rakitiç: Buffon është një legjendë, do t’ia lija vendin tim në Botëror

Në prag të super sfidës së sontshme midis Juventusit dhe Barcelonës, e vlefshme për ndeshjet e grupit “D” të Ligës së Kampionëve Evropian, mesfushori “katalunas” , Ivan Rakitiç ka folur me shumë superlativa në adresë të portierit italian të Juventusit, Xhanluixhi Bufon. Ai thotë se është mëkat që një kampion si