ZYRTARE, Florent Hadërgjonaj i thotë “PO” Kosovës

Futbollisti kosovar, Florent Hadërgjonaj, që aktualisht luan në Premierligën angleze me skuadrën e Hadersfilld, sot edhe zyrtarisht është pajisur me pasaportën e Republikës së Kosovës. Lajmi është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. “Në këtë ditë të veçantë për vetë futbollistin, por edhe për Përfaqësuesen e

Qato mban fjalën, ju jep mundësinë futbollistëve të rinj

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ka mbajtur fjalën, teksa dje kundër Sileksit në lojë nxori një formacion të kombinuar duke ju dhënë mundësinë edhe  futbollistëve tjerë, që gjatë këtij sezoni kanë pasur më pak minuta në këmbët e tyre, njofton “infOSport.mk”. Strategu i “kuqezinjëve” kishte deklaruar se kur edhe matematikisht të

E frikshme, publikohet video teksa lëkundej stadiumi i Milanos me tifoz brenda (VIDEO)

Interi dhe Milani po planifikojnë që të ndërtojnë një stadium të ri dhe modern. Shkak është amortizimi i “San Siros” i cili është rikonstruktuar disa herë por tani me shumë mundësi do ti hapet rrugë një impianti të ri. Në ndeshjen Inter-Atalanta e përfunduar 0-0 stadiumi u lëkund gjatë kohës që tifozët

Yjet e Ajaksit agjëruan gjatë ndeshjes kundër Tottenhamit, bënë iftar në fushë (VIDEO)

Jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, ku pjesa më e madhe muslimane, përfshirë këtu edhe dy yjet e Ajaksit, Hakim Zijeç dhe Nusair Mazraui janë agjërueshëm. Dyshja e klubit holandez luajti mbrëmë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Totenhamit, megjithatë agjërimin nuk e ndërprenë. Ata agjëruan edhe në fushën

Rajan Babel rikthehet në Turqi, por jo te Beshiktashi!

Pas aventurës së shkurtër në Premierligën angleze me fanellën e Fulhamit, Rajan Babel, me shumë gjasa do të rikthehet sërish në Superligën turke. Futbollisti i kombëtares holandeze në janar vendosi të largohet nga Beshiktashi, duke iu bashkuar skuadrës angleze, që në fund nk arriti të ruajë statusin e skuadrës elitare. Edhe pse

Derbi lokal i 67-të midis Vardarit dhe Rabotniçkit mbyllet miqësisht (VIDEO)

Derbi i 67-të midis Vardarit dhe Rabotniçkit është mbyllur në paqe. 1:1 ishte rezultati përfundimtarë i takimit të zhvilluar të mërkurën në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, aty ku të pranishmit patën mundësinë të shohin një futboll cilësor. Në një ndeshje të barabartë, me një lojë aktive dhe shumë agresive në

Dani Rouz: Liverpulli na tregoi se duhet të luftojmë deri në fund

Mbrojtësi i Totenhamit, Dani Rouz ka pranuar se skuadra e tij ishte e entuziastmuar nga paraqitja e Liverpullit përballë Barcelonës (4:0), për të luftuar deri në fund për atë përmbysje fantastike përballë Ajaksit. Skuadra londineze tregoi se si nuk duhet dorëzuar asnjëherë dhe se për suksesin duhet luftuar deri në fund.