Dështon transferimi i Eriksen te Interi!!?

Danezi Kristian Eriksen me shumë gjasa nuk do të transferohet te Interi dhe do të mbetet te Totenhami. Kështu të paktën raporton ‘Independent’, sipas së cilës drejtuesit e Interit nuk kanë plotësuar kërkesat e “spërsave”. Drejtuesit e skuadrës nga veriu i Londrës për shërbimet e mesfushorit të tyre kërkojnë 25 milion

Henderson zgjidhet futbollisti më i mirë anglez për vitin 2019-të

Xhordan Henderson është shpallur futbollisti më i mirë i Anglisë për vitin 2019. Kapiteni i Liverpullit mposhti konkurrencën e fortë që kishte te Rahim Sterling dhe Hari Kejn. Henderson përfaqësoi Anglinë në 7 ndeshje gjatë vitit të kaluar. 29-vjeçari gjithashtu ndihmoi “Albionin Krenar” të siguronte kualifikimin në “Euro 2020” dhe zuri vendin

Struga Trim Lum cakton miqësore me Korabin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme zhvilloi miqësoren e parë në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës strugane, ishte Vllaznia e Shkodrës, ndeshje kjo që u zhvillua në Ohër. Në këtë ndeshje, në të cilën trajneri Jeton Beqiri ju dha mundësinë plotë 24 futbollistëve, ishte

Të enjten FC Shkupit i bashkohen dy brazilianët

FC Shkupi tashmë disa ditë po vijon përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa trajneri Qatip Osmani, ende nuk mund të llogarisë në të gjithë futbollistët, kjo pasi në stërvitjet e deritanishme po mungon dyshja braziliane, Serxhio dhe Tulio, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht këta dy pritet ti bashkohen skuadrës të enjten, kur edhe Osmani

Prej nesër edhe zyrtarisht nis merkatoja në futbollin vendor

Federata e Futbollit të Maqedonisë gjatë ditës së sotme ka informuar të gjitha klubet se prej nesër (15 janar) fillon afati kalimtarë i dimrit për transferimin e futbollistëve, përcjellë “infOSport.mk”. Ky afat kalimtarë do të zgjasë deri me 11 shkurt në ora 24:00. Çdo regjistrim i ndonjë futbollisti pas këtij momenti

Feronikeli i Sopit vjen me një super goditje në sulm

FC Feronikeli ka arritur akord me super talentin, Basiru Mbye, i cili te skuadra nga Drenasi vjen na rradhët e skuadrës belge të Ostende B, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari Mbye është me origjinë nga Gambia, ndërsa luan si sulmues. Basiru ka kohë që lidhet me futbollistin e Çelzit, Miçu Batshuai, për nga stili