Çallandes komenton ndeshjen me Greqinë dhe gjestin e Berishës ndaj tij!

Bernard Challandes në një intervistë për “RTK” ka komentuar disfatën e përfaqësueses së Kosovës ndaj Greqisë. Ai kishte mbetur i zhgënjyer nga ajo që futbollistët “dardan” treguan në fushën e blertë të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë. “Jam i zhgënjyer paksa sepse bëmë gabime të panevojshme, në pësimin e të dy

Berisha flet pas gjestit që bëri: “Vetëm zemra ime e din sa kam vuajtur”

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi disfatë 2:1 përballë Greqisë sonte në Prishtinë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën “C” të Kombeve. Golin e vetëm për “dardanët” në këtë përballje e realizoi Bernard Berisha, i cili nuk duroi më, duke shpërthyer ndaj trajnerit Bernard Çallandes. https://www.youtube.com/watch?v=q_q3_QhlwK0 “Jam gati ta jap maksimumin për Kosovën. Kam

Nga lufta e Kosovës, në Ligën e Kampionëve: Shkrim nga Di Marzio që s’duhet humbur për rrugëtimin e Muriqit

Duke parë jetën e tij, mbijetesa në Luftën e Kosovës, kthimi në atdhe, nisja e karrierës si futbollist dhe katapultimi deri në Turqi me Fenerbahçen ku spikati në vetëm një sezon të krijohet një respekt i jashtëzakonshëm për 26-vjeçarin, i cili do të ketë shansin e madh të luajë për

Kosova zhgënjen, mundet në Prishtinë nga Greqia

Kosova ka pësuar disfatë 2:1 në ndeshjen e xhiros së dytë në grupin 3 të Ligës “C” të Kombeve, duke zhgënjyer shumë tifoz shqiptarë ane mbanë Botës, njofton “infOSport.mk”. Mungesat e mëdha, si Muriqi, Rashica, Kololli, ndikuan shumë në lojën e “Dardanëve”, të cilët pësuan gol vetëm pas 3 minutave lojë,

FC Shkupi në ditën e fundit të afatit kalimtarë bënë edhe një goditje (VIDEO)

FC Shkupi në ditën e fundit të afatit kalimtarë të verës ka bërë edhe goditjen e fundit, duke nënshkruar me sulmuesin e talentuar kërçovarë, Mërgim Dani. Siç mëson “infOSport.mk”, Dani me skuadrën nga Çairi ka nënshkruar kontratë një vjeçare, ndërsa sot bëri debutimin e tij me fanellën e skuadrës nga Çairi

Sefer Emini i lumtur nga ftesa te U21: “Shpresoj kësaj rradhe të debutojë”

Mesfushori i talentuar shqiptarë, Sefer Emini, aktualisht pjesë e Makedonija GJ.P., me paraqitjet e tij në ndeshjet e Ligës së Parë, ka bindur trajnerin e shpresave të vendit, Bllagoja Milevski, për të grumbulluar atë me ekipin përfaqësues U21 për ndeshjen e dytë në kuadër eliminatoreve për Europianin e ardhshëm, njofton

Maqedonia zhvilloi stërvitjen e fundit para udhëtimit drejt Gjeorgjisë

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, përfaqësuesja “A” e Maqedonisë zhvilloi seancën e fundit stërvitore para udhëtimit të ditës së hënë drejt Gjeorgjisë, me të cilët “verdhekuqtë” do të përballen ditën e martën, njofton “infOSport.mk”. Në këtë stërvitje munguan futbollistët titullarë nga ndeshja me Armeninë, të cilën përfaqësuesja e vendit e fitoi

Maqedonia kundër Gjeorgjisë me dy mungesa të rëndësishme

Ivan Triçkovski dhe Kire Ristevski për shkak të lëndimeve nuk do të jenë në kombinim për ndeshjen e xhiros së dytë kundër Gjeorgjisë në Tbilisi, e vlefshme për ndeshjet e Ligës së Kombeve në grupin 2 të Ligës “C”, transmeton “infOSport.mk”. Sulmuesi Triçkovski ka hematom të madh në pjesën e gjurit

Zekirja Ramadani fitoi garën me Shkëmbin për postin e trajnerit te Prishtina

Zekirja Ramadani është i lidhur ngushtë me futbollin e Kosovës. Strategu shkupjan ditë më parë u emërua në postin e trajnerit te skuadra me më shumë trofe në Kosovë, FC Prishtina, duke fituar kështu garën me Blendi Shkëmbin, i cili gjithashtu ishte një ndër kandidatët për të marrë timonin e