Nënshkroi me Partizanin e Tiranës, por prezantohet te Llapi!

Adonis Aliu, talenti kosovar, javë më parë nënshkroi me Partizanin e Tiranës, mirëpo i njëjti gjatë ditës së sotme u prezantua te Llapi, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ndodhi për shkak të vendimit nga ana e CAS për t’i bllokuar merkaton klubit të Partizanit, që në këtë mënyrë dështoi të marrë edhe Gledi

Nënshkruhet marrëveshja historike, Kosova dhe Shqipëria me ligë të përbashkët

Sot është hedhur e zeza mbi të bardhën. Sot u jetësua ëndërra e shumë shqiptarëve. Pas një pune të gjatë dhe intenstive, në Tiranë (ora 19:00), u nënshkrua marrëveshja për formimin e Ligës Unike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Një ligë me 8 skuadra. Katër më të mirat nga të dyja vendet shqipfolëse.

Nga miqësore në armiqësore, plasin grushtet në ndeshjen Kukësi- Bylysi!

Nga miqësore në armiqësore. Kur po luhej minuta e 50-të e ndeshjes Kukësi-Bylisi, ka plasur grushti mes futbollistëve dhe menjëherë stafet respektive kanë vendosur të ndërpresin takimin që po zhvillohej në stadiumin e Librazhdit, bën të ditur “Panorama Sport”. Një ndërhyrje e rëndë mes dy futbollistëve ka bërë që situata të

ZYRTARE, Gledi Mici vishet “bardhekaltër”

Gledi Mici edhe zyrtarisht ka firmosur me skuadrën e njohur kosovare të FC Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Mici te Prishtina do të bashkohet me ish-shokun e skuadrës te Skënderbeu, Sabien Lilajn, i cili ditë më parë u prezantua te skuadra nga kryeqendra kosovare. Të dy futbollistët ishin në planet e Partizanit për t’u

Rej Manaj rikthehet në “Serie A”

Rey Manaj mund të rikthehet sërish në Serie A, pas aventurës së shkurtër që e kishte pasur më herët me Interin! Sulmuesi i Kombëtares shqiptare pritet të transferohet te Hellas Verona, drejtuesit e së cilës skuadër janë duke negociuar me agjentin e lojtarit dhe Barcelonën. Manaj aktualisht aktivizohet me ekipin B të

Tirana nuk ndalet, firmos me reprezentuesin e Ganës!

Tirana nuk ndalet në merkato, teksa sot në ambientet e klubit kanë prezantuar mesfushorin me tipare sulmuese, Ibrahim Sulej. Bëhet fjalë për një futbollistë 19-vjeçar, i cili gjithashtu mbron edhe ngjyrat e kombëtares U19 të Ganës. Ai gjatë ditës së sotme mbërriti në Shqipëri, ku edhe firmosi kontratën në prani të presidentit

Nehar Sadiki vazhdon karrierën në Maltë

Nehar Sadiki edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re. Mbrojtësi kumanovar ka zgjedhur Maltën si aventurën e tij të parë europiane, duke firmosur kontratë me skuadrën e Hamrun Spartans, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një skuadër që garon në Premierligën e Maltës, e ku edicioni i ri do të startojë

Bashakshehir prezanton belgun Naser Shadli

Reprezentuesi belg, Naser Shadli është futbollisti më i ri i skuadrës kampione të Turqisë, Bashakshehir. Mesfushori i krahut, i cili me përfaqësuesen belge numëron 59 paraqitje dhe 8 gola të shënuar, me skuadrën nga Stambolli ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, ndërsa klubi i tij i fundit ishte Monako. Edicionin e kaluar ai