Besart Abdurrahimi vazhdon karrierën në Qipro te skuadra e Apolon Limasol

Skuadra e Apolon Limasol ka arritur marrëveshje në parim me futbollistin shqiptarë, Besart Abturahimi. 32-vjeçari me origjinë nga Maqedonia, i lindur në Zagreb të Kroacisë, për një vit kishte luajtur edhe me Shkëndijën e Tetovës, ndërsa që nga vera e vitit 2021 është pjesë e futbollit qipriot, aty ku do

Debutim ëndërrash për Abdurrahimin me NK Bravo në elitën e futbollit slloven

Ish futbollisti i Shkëndijës ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e skuadrës së NK Bravo nga Ljublana në elitën e futbollit slloven, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shqiptarë i lindur në Kroaci, të premten shënoi një gol në fitoren 4:1 të skuadrës së tij të re në udhëtim te Rudari. Abdurrahimi shënoi

Ekskluzive: Ish futbollisti i Shkëndijës transferohet në Rumani te FC Hermannstadt (FOTO)

Besart Abdurahimi karierën e tij do ta vazhdojë në elitën e futbollit rumun. Sulmuesi 28 vjeçar ka kaluar në rradhët e FC Hermannstadt me të cilët ka firmosur kontratë për 18-të muajt e ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Ish-reprezentuesi i Maqedonisë u largua në verë nga Partizani i Tiranës, ndërsa vendos që destinacioni

Besart Abdurrahimi ndahet me Partizanin

Besart Abdurrahimi nga sot edhe zyrtarisht më nuk është pjesë e Partizanit nga Tirana, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e kanë konfirmuar vetë drejtuesit e skuadrës shqiptare përmes faqes së tyre zyrtare në “facebook”, ku kanë njoftuar se me mirëkuptim nga të dyja palët është ndërprerë ky bashkëpunim. Abdurahimi ishte pjesë e skuadrës

Abdurrahimi prezantohet te Partizani i Tiranës

Besart Abdurrahimi është prezantuar edhe zyrtarisht te Partizani i Tiranës. Abdurrahimi në kampionatin shqiptarë kaloi nga Shkëndija e Tetovës, duke firmosur kontratë për 1 vit e gjysmë me Partizanin. Me afrimin e 27 vjeçarit, mbyllet edhe merkatoja dimërore e Partizanit, ndërsa shqiptari nga Maqedonia do të mbajë fanellën me numër 90-të. “Jam

Besart Abdurrahimi gjen skuadrën e tij të re!

Besart Abdurrahimi karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën shqiptare, te skuadra e njohur e Partizanit. Burime pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se skuadra e trajnerit Sulejman Starova ka mbyllur me sukses marrëveshjen me futbollistin shqiptarë të lindur në Zagreb, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës së

Destinacioni i rradhës i Abdurrahimit? Maqedonia apo Shqipëria…

Besart Abdurrahimi edhe përfundimisht më nuk është pjesë e Shkëndijës. Futbollisti shqiptarë i lindur në Kroaci të enjten me marrëveshje të dyanshme ndërpreu kontratën me Shkëndijën, duke zgjuar interesimin e disa skuadrave, të cilat që më herët dëshironin atë në rradhët e tyre, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ekipin e Partizanit

ZYRTARE, Abdurrahimi dhe Asani më nuk janë pjesë e Shkëndijës

Besart Abdurahimi dhe Xhelil Asani nuk janë më futbollistë të Shkëndijës. Kryesia dhe lojtarët me marrëveshje të dyanshme kanë ndërprerë para kohe kontratat e tyre me “kuqezinjtë”. Të pakënaqur me hapësirat e pakta për të luajtur Abdurahimi dhe Asani kanë kërkuar largimin, ndërsa krerët e Shkëndijës ua kanë plotësuar dëshirën, duke